Kanoe.cz

Chtěla jsem to jet jinak, vysvětluje desátá z Ria Kateřina Kudějová

rio kud„Vodní slalom je takový a drobný zaváhání má za výsledek, že místo tady vítězné slávy je zklamání,“ řekl trenér Jiří Prskavec starší o jízdě svěřenkyně Kateřiny Kudějové. Mistryně světa se po taktické chybě na bráně číslo 21 musela uspokojit s desátým místem v olympijském finále.

V cíli se tréninková partnerka bronzového Jiřího Prskavce držela za hlavu. „Chtěla jsem to udělat naopak než v první jízdě, kdy jsem tam měla trochu problém, ale udělala jsem to trochu víc a objela to z druhé strany. Hrozně mě to mrzí, je to pro mě zklamání, ale co se dá dělat," litovala.

„Bohužel se to stalo, jinak ta jízda byla dobrá, jela jsem dobře, ale tohle je jediný, co mě odsunulo,“ popsala kajakářka, která o dotyku na šestnácté brance ani nevěděla.
„Nedělala jsem tam chyby, a když je nedělám, mám to velmi rychlé. Takže kdyby nepřišla chyba, bylo by to v pohodě,“ přemýšlí. Na závody deblkánoistů se raději nedívala. „Nechtěla jsem se znervózňovat a nešla jsem sem, čekala jsem na svoji jízdu. Věděla jsem, že se to asi nepovedlo, protože kluci tady byli dost zklamaní. Ale neviděla jsem to.“

Trenér Jiří Prskavec starší ví, že jeho svěřenkyně měla na medaili. „Mě vždycky nejvíc mrzí, když se tomu závodníkovi nepovede předvést, na co v tu danou chvíli měl. A ona na to opravdu měla, měla jet o ty medaile a nakonec o ně i jela,“ řekl Prskavec. „Snažil jsem se ji připravit na to, že nesmí podléhat různým emocím a připravit ji na to, aby se v závěru trati nebála o výsledek a jela to, co umí naplno až do cíle. A možná to bylo zapříčiněné i tím, že trochu víc chtěla,“ dodal trenér.

Olympijskou vítězkou v kategorii kajakářek se stala Španělka Maialen Chourrautová, která se v parku Deodoro dočkala životního úspěchu. Před čtyřmi lety v Londýně vybojovala bronz, dnes pokořila jako jediná hranici 100 sekund.

Výsledky.

Foto: ČTK

Srovnání Kateřiny s vítězkou

 

 

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF