Kanoe.cz

Vodní slalomáři vyrazili směr Liptovský Mikuláš. Na Slovensku se příští víkend poperou o medaile z mistrovství Evropy

vyprava MENa čele s šéftrenérem Jiřím Pulterou a ředitelem Organizačního výboru světového poháru v Praze – Troji Jiřím Rohanem se dnes čeští reprezentanti přesunuli do dějiště mistrovství Evropy. Česká špička na čele s olympioniky Vítězslavem Gebasem, Kateřinou Kudějovou a debl kanoisty Jonášem Kašparem a Markem Šindlerem bude bojovat o medaile na trati v areálu Ondreja Cibáka v Liptovském Mikuláši.

Umělá slalomová trať patří k nejstarším na světě – po areálu v Augsburgu jde o vůbec nejstarší funkční trať určenou pro mezinárodní slalomářské závody. Byl vybudovaný na řece Váh v roce 1978.
Pod mohutnými štíty tatranských kopců se rozhodne o nejlepším kajakáři, který nás bude reprezentovat na Olympiádě v Riu de Janeiro. Největší šanci má stále dvojnásobný držitel titulu mistra Evropy Jiří Prskavec. Ten loni skončil v Markkleebergu šestý, což ale bylo mezi českými závodníky nejlepší umítění.

Stříbrný z Her v Londýně 2012 Vavřinec Hradilek nezačal olympijskou nominaci úspěchem, ale po pátém a desátém místě z Veltrus si připsal dvě vítězství v Troji. To znamená, že bude na Slovensku startovat s 28 nominačními body. Jeho tréninkový partner Vít Přindiš se po loňském zranění vrací ve formě a má o bod víc. Mistr světa Prskavec odjíždí s 31 body, ale situace po závodech v Liptovském Mikuláši může být jiná.
Bodování na ME bude stejné jako na Českém poháru, tedy 11 – 9 – 8 bodů pro tři nejlepší kajakáře (nezáleží na celkovém umístění). To znamená, že nejlepší kajakář dostane 11 bodů, i kdyby byl na jiné, než první pozici.

Jsou tedy možné tři konečné scénáře: když vyhraje Hradilek, Přindiš je druhý a Prskavec bude třetí, do Ria poletí Hradilek. Když vyhraje Přindiš, letí on. Když vyhraje Prskavec, nebo je druhý za Hradilkem, kvalifikuje se Prskavec.

Výsledky ze závodů budou k dispozici online na internetu.
Web ME: http://euro.ktklm.sk
Web Slovenskeho zvazu kanoistiky na divokej vode (SZKDV): www.canoeslalom.sk
FB šampionátu: https://www.facebook.com/canoeliptov/?fref=photo
FB SZKDV: https://www.facebook.com/CanoeSlalomTeamSlovakia/?fref=ts

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF