Kanoe.cz

Vybavení pro paddleboarding a bezpečnost

Co potřebujete vědět k tomu, abyste mohli začít jezdit na paddleboardu

Vybavení

DSC 7463Vybavení (plováky a pádla) se liší dle účelu používání. Pro začátečníka, ale i pro extrémního jezdce na divoké vodě je nejlepší volbou nafukovací nebo polyetylenový board, který je prakticky nemožné zničit a vario pádlo s nastavitelnou délkou žerdi tak, aby si mohl najít tu, která mu nejlépe vyhovuje. Vodítkem pro fitness pádlování může být doporučení délky pádla tak, aby přesahovalo výšku jezdce o 25-30 cm. Rychlostní plováky jsou delší, do vln a peřejí se naopak používají kratší.

 

Bezpečnost

  • Zatímco na klidné vodě vám k pádlování postačí prkno, pádlo a plavky, na vodě divoké jsou pořadateli nařízeny plovací vesta, přilba a většinou doporučeny minimálně boty chránící prsty. 
  • Pro ježdění na náročnějších vodních terénech, jakými jsou umělé slalomové dráhy a horské řeky doporučujeme použit páteřák, pořádnou helmu a vestu a chrániče kolen a loktů. Výhodou je také celotělový neoprén. 
  • Přilba a vesta by měla být nedílnou součástí vybavení každého, kdo se vypraví kamkoliv na tekoucí vodu, nejen tu divokou. Nekontrolovaný pád z pozice “ve stoje” na kamenité dno řeky může být velice nebezpečný!

 

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Facebook CFSUP

 

Facebook SUPTHEMAG

 

Facebook SUPRACERR

 

Facebook PADDLEBOARDGURU.cz

 

Facebook PADDLELEAGUE.com

 

Facebook Padlleboardista.cz