• 1
  • 2
  • 3

Allwave Cup 2017

Allwave2017Ve dnech 18. – 21.5 se v italské  Talamone bay uskutečnil další ročník mezinárodního závodu v ocean paddling  Allwave Cup (www.allwavecup.com) . Tento již tradiční závod  přilákal do Toskánska bezmála 150 závodníků z 10ti zemí z celého světa v kategoriích surfski a outrigger.

Naprostá většina závodníků bývá ubytována v campu Argentario Village (http://www.argentariocampingvillage.com ), který poskytuje kvalitní zázemí celé akci. Závodní okno bylo otevřeno od pátku 1500 do neděle a naštěstí nejlepší podmínky dle předpovědi byly predikovány na sobotu, což se nakonec potvrdilo. Noční bouře přihnala dlouhé 1 – 1,5m vysoké vlny.  Závodní kurz hnal závodníky nejprve 4km na otevřené moře a pak okolo velké bóje  následovalo 19km pravého downwind pádlování. Pro některé závodníky byly podmínky více než složité a řadu z nich musely záchranné čluny lovit, dokonce jedna závodnice byla hlášena jako ztracená, avšak naštěstí byla brzy nalezena a i když prochlazená byla v pořádku. Celkovým vítězem se stal francouzský borec Benoit  Le Roux následovaný německými závodníky Gordanem Harbrechtem a Michaelem Doblerem. Tým Surfski.cz s podporou Vajda team se neztratil a zejména Michael Odvárko obsadil celkově výborné 7. místo a Zbyněk Laube 27. místo v celkovém pořadí. Tento závod lze všem příznivcům doporučit, kvalitní zázemí, nádherná lokalita italského Toskánska a již letní květnové počasí. Určitou nevýhodou je značná vzdálenost, ale zážitky z vlastního závodu vše bohatě vyváží.

Dalším závodem je Hawaian Sports Festival, který se uskuteční 22. – 25.6. v německém Reriku. Tento závod je současně Mistrovstvím ČR v Ocean paddling v pořadí již 2. Ročník J, možnost zúčastnit se mají i závodníci na SUP. V případě zájmu kontaktujte přímo  http://www.hawaiiansportsclub.de/  nebo se obraťte na Surfski.cz.