Závod deblkanoí na pětistovce patřil bratrským dvojicím

Na vítězné vlně se na mistrovství republiky dál veze kanoista Martin Fuksa, který přidal v sobotu dva tituly. Již třetí zlato získala kajakářka Anežka Paloudová. Kajakář Josef Dostál zvítězil na dvoustovce. Druhý titul na deblkajaku, tentokrát na pětistovce, vybojovali Jakub Špicar s Danielem Havlem.

Martin Fuksa triumfoval nejprve na pětistovce na singlu. V cíli se ohlížel na bratra Petra, který na druhém místě těsně předčil třetího Filipa Dvořáka. „Brácha jel fakt hodně dobře. Viděl jsem ho tam do poslední dvoustovky, tak jsem to trochu zvednul. Já už byl taky docela kožený, ale jsem rád, že to dopadlo zdárně, s vítězným koncem,“ řekl Martin Fuksa.

Na deblu vyhrál s bratrem Petrem před další sourozeneckou dvojicí Filip Janda, Tomáš Janda. „Jsem spokojený. Jsem rád, že jedu na vítězné vlně, a doufám, že bude pokračovat,“ řekl Martin. Petr Fuksa dodával: „Taky jsem spokojený. Ze singlu jsem byl trochu vyšťavený, jinak by závod mohl být o malilinko lepší.“

Kajakář Josef Dostál vyhrál po kilometru také individuální dvoustovku. O tři desetiny porazil Jakuba Zavřela, třetí dojel Martin Sobíšek. „Jsem dost spokojený, protože někteří kluci se na dvoustovku specializují. Vím, že Kuba Zavřel asi jako největší favorit byl na jaře zraněný, takže jsem byl před závodem hodně nervózní. Brousil jsem si na něj zuby. Jak jsem vyjel na startu, tak už jsem věděl, že to má spočítané. Start se mi podařil nádherně a ani čas nebyl vůbec špatný,“ líčil Dostál.

Třetí titul přidala kajakářka Anežka Paloudová, která suverénně vyhrála kilometr před Štěpánkou Sobíškovou a Eliškou Betlachovou. „Závod se vyvíjel naprosto podle mých představ. Já jsem po pětistovce si říkala, že když ji zajedu dobře, tak na kilák nebudu tak nerfvózní. Nebylo tomu tak, nastupovala jsem do kilometru snad ještě s většími obavami, že se mi nepodaří jet tak jako pětistovku. Ale jak spadly bloky, opadla nervozita. A já jsem jela. Tedy bohužel jen na pětistovku, tam jsem začala hrozně tuhnout. Ale překousla jsem to a věděla jsem, že chci dojet do cíle rychle, tak jsem se s tím prala a naštěstí se to podařilo,“ popsala Anežka Paloudová.

Závod žen na deblkajaku na kilometru vyhrály Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou. Souboj mužských deblkajaků na pětistovce opanovali vítězové z kilometru Jakub Špicar s Danielem Havlem. „Tím, že nejeli Pepa Dostál s Radkem Šloufem, tam asi nebylo takové nasazení jako v pátek, spíš to byla jízda s kontrolovaným finišem,“ dodal Daniel Havel.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00