Kanoe.cz

Domácí tým USK „M“ triumfoval na 13. ročníku Troja Florbal Cup 2020 – Memoriál Michala Makovského

2020 Floorbal cupPo osmiletém čekání dokázali slalomáři z pořádajícího týmu USK „Micháč“ potřetí opanovat florbalový turnaj vodáků. V dramatickém finále zvítězili nad rychlostními kanoisty TJVS Kadaň „A“ těsně 6:5. Loňští vítězové Kajakáři Dukla letos nezvládli proniknout skrz semifinále a v souboji o bronz udolali v dramatické koncovce raftaře z Tunel Team, kteří tak stejně jako v minulém roce skončili na bramborové příčce.

 Obě závěrečná utkání byla nesmírně dramatická a až do posledních vteřin se bojovalo o vítězství. Ve finálovém zápase vyšel start do utkání lépe borcům z Kadaně, kteří po chybách domácího týmu v obraně snadno vedli 2:0. Domácí tým však dokázal rychle odpovědět a vsítit kontaktní gól. Nakonec přítomní diváci mohli ve finále vidět gólové hody, jelikož slalomáři z USK zvládli duel otočit a nakonec zvítězit 6:5. Konečně tak po svém přejmenování na počest zesnulého zakladatele turnaje Michala Makovského, po kterém je turnaj od roku 2014 pojmenován, zvítězili jako tým s názvem USK „Micháč“. Rychlostní kanoisté z Dukly se nenechali rozhodit semifinálovou prohrou s Kadaní a v souboji o bronz porazili raftaře Tunel Team. Zápas sice nenabídl tolik gólů, vyrovnaný byl však podobně a až v posledních vteřinách utkání dokázali „Dukláci“ skórovat vítězný gól a zajistili si bronz vítězstvím 3:2.

Už tradičně se divákům představili známí sportovci z různých vodáckých odvětví jako olympijští medailisté Lukáš Trefil a Dan Havel, letošní mistr Evropy Vít Přindiš nebo singlkanoisté Tomáš Rak a Lukáš Rohan. Na turnaji se představili slalomáři, rychlostní kanoisté, raftaři, sjezdaři a také vodáci turisté. Bohužel po loňské premiéře jsme letos museli oželet účast veslařů, kterým turnaj kolidoval s ME ve veslování na trenažerech, což dostalo překvapivě přednost před florbalovým vodáckým svátkem. Mrzí nás účast „pouhých“ dvanácti týmů, jelikož to bohužel byl jedna z nejslabších počtů v historii turnaje, proto doufáme, že se všichni pro příští rok polepšíme a dáme dohromady vícero týmů a třeba znovu uskutečníme turnaj ve dvou dnech, jako tomu bývalo dřív.

Před pavoukovou částí turnaje proběhl také třetí ročník individuální soutěže Micháč Trophy, kde zvítězil zástupce rychlostňáckého týmu Splašenej Lenochod. Všem zúčastněným, rozhodčímu, divákům, fotografovi, kapele Sjeté Noty, provozovateli restaurace Loděnice a firmě Hiko chceme moc poděkovat za účast, předvedené výkony, které se bezpochyby rok co rok zlepšují, a podporu celého turnaje. Jsme rádi, že vás to baví tak, jako to baví nás. Těšíme se na další tentokráte už 14. ročník. Děkujeme i všem, co nám pomohli s přípravou a průběhem turnaje, bez vás by to nešlo…

2020 Floorbal cup 2
Vítěz individuální dovednostní soutěže Micháč Trophy
Foto: Adriana Morenová

Více fotek od Kuby Pexy najdete na Zonerama/Kanoe.cz:

https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/5935882

Za organizační tým USK „M“

Lukáš Rohan

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)