• 1
  • 2
  • 3
image

Troja patřila Čechům! Beková zlatá, Krejčí má double a Přindiš stříbro

Nejen domácí prostředí, ale hlavně dovednosti, kterými vyniká, jí domohly Číst více
image

Všechny singlířské lodě ve finále SP! Satková brala v Troji stříbro

Slunečné odpoledne, tribuny napěchované fanoušky a voda, která tentokrát neodpouštěla Číst více
image

Troja ho nesla za vítězstvím. Krejčí slaví premiérový titul v SP

Ve startovní bráně mluvil sám k sobě. „Dám to, dokážu Číst více
image

Troja volá! Do Prahy míří světová špička. Češi mají motivaci

V Troji už je cítit to známé napětí. Ne nervózní, Číst více
  • 1

Mistrovství světa v Ocean Paddling: Češi uspěli v extrémních podmínkách Durbanu

 O víkendu 18.–19. října 2025 proběhlo v jihoafrický Durbanu ICF Mistrovství světa v ocean paddlingu, na kterém se představilo přes 500 závodníků z více než 30 zemí. Letošní ročník tak patřil k nejpočetněji obsazeným v historii této disciplíny. Českou republiku reprezentovalo pět závodníků v kategoriích seniorů a masters.

Nejvýraznějšího výsledku dosáhla dvojice Kateřina Mílová a Jakub Šindel, která v oficiální mistrovské kategorii Mix Doubles na 30 km dlouhé trati obsadila výborné 8. místo. Sobotní závod provázely velmi náročné podmínky, především během dojezdu na cílovou pláž, kde silné oceánské vlny způsobovaly dramatické momenty.

Nedělní singlový závod měřil 33,8 km a na start se postavilo téměř 500 závodníků, což vytvořilo nový rekord v rámci světových šampionátů. Podmínky na trati byly o něco příznivější než v sobotu, nicméně závěrečný finiš na pláži opět jasně ukázal rozdíl mezi oceánem a vnitrozemským mořem a prověřil technickou zdatnost i psychickou odolnost všech účastníků (náročnost terénu dokládá video zde).

Z českých závodníků si nejlépe vedl Jakub Adam, který obsadil 59. místo v absolutním pořadí a zároveň 5. příčku v kategorii 35–39 let. V kategorii U18 si Jakub Šindel dojel pro vynikající 16. místoKateřina Mílová dokončila závod na 28. místě v kategorii žen. V kategorii 45–49 let obsadil Michael Odvárko 25. místo a Zbyněk Laube skončil na 34. příčce.

Titul mistra světa v mužské kategorii získal Australan Cory Hill, druhé místo vybojoval Pierre Vilella z Francie a třetí skončil Bernardo Perreira z Portugalska. V ženské kategorii triumfovala domácí závodnice Kira Bester z Jihoafrické republiky, druhá dojela Danielle Richards z Nového Zélandu a bronz získala Rosie Edwards z Velké Británie.

V roce 2026 se světový šampionát vrací do Evropy, konkrétně do španělské Villajoyosy. Podmínkou účasti v české reprezentaci bude nominace na základě výsledků z Mistrovství České republiky, které se uskuteční v Německu v rámci jednoho z místních závodů. Přesný termín bude oznámen technickou komisí.

Česká výprava si z jihoafrických vln odváží nejen hodnotné výsledky, ale i cenné zkušenosti, které budou důležitým odrazovým můstkem pro nadcházející sezónu.

Potřebné odkazy: 

 

Tagy: Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, nominace, U23, marathon, ocean paddling


Partneři

Skupina ČEZUniqaAlpinePROLabe Aréna

Činnost podporována institucemi

Národní sportovní agenturaArmádní sportovní centrum DuklaVictoria - Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT

 

Mediální partneři

Česká televizeRadiožurnál

 

  • Default
  • Title
  • Date

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00