Kniha ke 100.výročí kanoistiky!

České kanoistice je sto let, ale má obdivuhodnou kondici. “Z hlediska výkonnosti je situace vynikající. Jen letošní a loňská olympijská sezona jsou vizitkou jednoho z nejlepších sportů v České republice,” řekl Jaroslav Pollert, předseda Českého svazu kanoistů ČSK.Český svaz kanoistů slaví s váženými hosty i knihou o historii

 

Zde je odkaz na internetové stránky vydavatelství Olympia, kde je možné knihu objednat:

http://www.iolympia.cz/615-100-let-kanoistiky-v-ceskych-zemich.html

- Zde je informace o vydání pamětní knihy ke 100. výročí kanoistiky v českých zemích a možnost jejího nákupu.ve formátu *.pdf.Střešní organizace pro vodní turisty i vrcholné závodníky byla založena v roce 1913. Její velké výročí oslaví v sobotu v Praze sportovní legendy, přední světoví a evropští funkcionáři i čeští politici a sportovní představitelé. Na galavečer do Betlémské kaple přijede také José Perurena Lopéz, předseda Mezinárodní kanoistické federace ICF a člen Mezinárodního olympijského výboru (záznam archívu ČT z galavečeru v Betlémské kapli 23.11. 2013, včetně rozhovoru s předsedou ICF ZDE). Své zasedání uskuteční v Praze exekutiva Evropské kanoistické asociace.

“Nenechali si ujít tuto příležitost i proto, že před 80 lety, v roce 1933, se konalo v Praze první mistrovství Evropy,” dodal Jan Boháč, předseda Sekce rychlostní kanoistiky ČSK.

Tehdejší evropský šampionát sehrál klíčovou roli na olympijském poli. “Česká kanoistika dala světu olympijské hry, protože na základě kongresu v roce 1925 a mistrovství Evropy 1933 se tehdejší Mezinárodní olympijský výbor rozhodl, že v roce 1936 bude kanoistika zařazena jako sport olympijský. To je náš velký přínos,” uvedl Jaroslav Pollert.

Od té doby získali českoslovenští a čeští rychlostní kanoisté 13 medailí z Her, vodní slalomáři přidali další desítku. Loni dovezl z Londýna stříbro vodní slalomář Vavřinec Hradilek a bronz získal čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josel Dostál a Jan Štěrba.

Další velké úspěchy v posledních měsících dobyli talentovaný kanoista Martin Fuksa, deblkanoe Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, na domácím mistrovství světa slalomářů v pražské Tróji bral za vítězným Hradilkem stříbro dvacetiletý kajakář Jiří Prskavec mladší, druhým místem se tu loučili dvojnásobní olympijští medailisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Rychlostní kanoisty čeká mistrovství světa na domácí půdě v roce 2017 v Račicích, kde o dva roky dříve proběhne evropský šampionát.

Současnost i historii úspěšného sportu mapuje kniha 100 let kanoistiky v českých zemích, která byla ve čtvrtek pokřtěna v zrekonstruované loděnici Klubu vodních sportů v Praze, líhně mnoha hvězd české kanoistiky. Publikace za 300 korun obsahuje medailonky nejvýznamnějších osobností mezi závodníky i funkcionáři, podrobné statistiky a výsledkové souhrny a také unikátní fotografie. Od neděle ji bude možné zakoupit v e-shopu Nakladatelství Olympia

Text a foto Barbora Žehanová

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00