• Úvod
  • zprávy
  • Kanoistické mistrovství Evropy juniorů a do 23 let začne v Račicích už za pět měsíců

Kanoistické mistrovství Evropy juniorů a do 23 let začne v Račicích už za pět měsíců

Screenshot 2019 02 11 16.59.08Přesně za 150 dní se rozběhnou soutěže mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice, které hostí od 11. do 14. července 2019 Labe aréna Račice. Zatím je přihlášeno více než 400 účastníků ze čtrnácti zemí, konečný počet bude zhruba dvojnásobný. Český tým bude doma navazovat na loňský úspěšný šampionát v italském Auronzu, kde získal rekordních osm juniorských medailí a jednu v kategorii do 23 let.

„Po roční pauze máme čest v Račicích znovu pořádat velkou mezinárodní kanoistickou akci, přípravy běží naplno. Pro mladé sportovce je šampionát v domácím prostředí neopakovatelnou výzvou a skvělou příležitostí poměřit se s evropskou konkurencí s velkou podporou rodiny a kamarádů na tribunách. Máme mnoho nadějných závodníků a nástupců současné úspěšné generace, a tak věříme, že je dorazí podpořit spousta fanoušků,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Šampionát otevře slavnostní zahájení ve středu 10. července od 19:00. Ve čtvrtek a v pátek jsou na programu rozjížďky na kilometru, pětistovce i dvoustovce a také některá semifinále. O medaile se na kilometru pojede v sobotu dopoledne, finále na tratích 500 a 200 metrů proběhnou v neděli. Více informací o mistrovství Evropy juniorů a do 23 let najdete na webu.

Čeští závodníci zařazení do širšího reprezentačního výběru juniorů za sebou mají výkonnostní testy a čeká je několik soustředění na sněhu i na vodě. Nominace na evropský šampionát proběhne na základě nominačních závodů 7. až 9. června v Račicích. „Loňský rok byl pro náš tým v juniorské kategorii mimořádně úspěšný a řada evropských i světových medailistů by se měla představit i letos před domácím publikem,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Medaile z mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let má ve své sbírce i několik úspěšných rychlostních kanoistů současné generace. „Já na tyhle šampionáty vzpomínám fakt rád, vyhrával jsem a dodávalo mi to zdravé sebevědomí. Je škoda, že už jsem tak starý. Budu mladým závodníkům závidět, že mohou startovat při téhle příležitosti doma a já tuhle šanci neměl,“ řekl nejlepší český kanoista Martin Fuksa. „Ale přijedu se podívat. Fandím kanoistice a byl bych sám proti sobě, kdybych aspoň na jeden finálový den nedorazil.“

Labe aréna Račice hostila v posledních letech závody Světového poháru, mistrovství Evropy i světa v rychlostní kanoistice. Také při příležitosti evropského šampionátu kategorií juniorů a do 23 let se organizátoři budou potřebovat opřít o pomoc dobrovolníků, pro které budou zajištěny strava, ubytování a oficiální oblečení šampionátu. „Nábor se již rozběhl, potřebujeme osmdesát až devadesát dobrovolníků. V minulých letech byla v Račicích u vody výborná parta a doufám, že i letos najdeme dost nadšenců, kteří budou chtít získat zkušenosti s organizací velké sportovní akce a poznat nové lidi,“ řekl koordinátor dobrovolníků Jan Plachý. Více o náboru dobrovolníků se dozvíte ZDE nebo ve Facebookové skupině.

Tagy: rychlostní kanoistika, junioři, U23, Mistrovství Evropy

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00