Kanoe.cz

Čtyři české lodě postoupily do finále i s infarktovým závěrem Vávra Hradilka.

Velké drama s dobrým koncem zažil Vavřinec Hradilek v semifinále mistrovství světa v Praze. Po dojezdu se u jeho výsledku objevila padesátivteřinová penalizace a vítěz kvalifikace byl v tu chvíli hluboko v poli poražených. Pro Vavřince to byl snad nejhorší moment kariéry.

Po analýze videa však rozhodčí padesátku z branky číslo šestnáct odmazali a Vávra se tak posunul na páté místo a dostane šanci bojovat o světový titul. „Nikdy jsem tohle nezažil. Poprvé v kariéře jsem uspěl s protestem a tak nevím jak se mám cítit. Fanoušci mě hnali dopředu a u tribuny jsem trochu ztratil koncentraci. Přesto doufám, že zítra přijde ještě víc lidí a udělají pořádný kotel," přál si Vávra pár minut po kladném vyřešení jeho protestu. Spolu s Vavřincem uvidí diváci v sobotních finálových jízdách i další tři Čechy. Vůbec nejlépe z našich lodí zajel singlkanoista Stanislav Ježek, který dopádloval ve finále třetí a po sedmi letech bude na své trati bojovat o druhou medaili ze světového šampionátu.

S odřenýma ušima pronikl do finálové desítky singlkanoista Michal Jáně. Náš borec obsadil v semifinále poslední postupové místo a doprovodí Standu ježka do finále. Bohužel jedenáctý, první nepostupující, zakončil semifinálovou jízdu Vítězslav Gebas a stejně jako fenomenální Slovák Michal Martikán na MS v individuálním závodě skončil. Posledním Čechem, který proplul do finále je kajakář Jiří Prskavec. Náš nejmladší kajakář zajel přesnou jízdu a ihned po dojezdu měl jistotu postupu, celkově obsadil sedmé místo a užije si své druhé finále na seniorském mistrovství světa. Semifinále kajakářů bylo hrobem pro řadu favoritů. Předčasně skončil obhájce titulu Slovinec Kauzer, olympijský vítěz z Itálie Molmenti nebo světová jednička Etienne Daille. Francouz s českými kořeny dojel v semifinále čtrnáctý a o jedno místo porazil Čecha Jana Vondru.

Více zdokumentovaly dnešní program MS česká média:


Ježek, Jáně i Prskavec mají finále. Hradilek musel podávat protest

 
Asi si dám panáka, říkal Hradílek po čtvrthodině smutku, vzteku a úlevy
Hradilek prožil emocionální vír, ale je ve finále. Prskavec, Ježek a Jáně také

České deblkanoe ovládly kvalifikaci MS, hladce postupuje i Hilgertová


Ze semifinálového programu postopily na MS vodních slalomářů čtyři české lodě

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia