Kanoe.cz

Hradilek s Hoškovu vítězi kvalifikací mistrovství světa v Praze

Mistrovství světa v Praze Troji začalo pro české barvy a fanoušky nejlepším možným způsobem. Postup vyjelo osm z devíti lodí a vše okořenily dvě domácí vítězství. Doufejme, že podobně bude šampionát i pokračovat...
... Na úvod mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji si domácí fanoušci mohli vychutnat první příjemné pocity.

V kvalifikaci se nejprve představili kajakáři a vůbec nejlepším ze všech byl náš Vavřinec Hradilek, který trať vytýčenou pětadvaceti brankami zvládl za 84,69s, což byl nejrychlejší čas dne. Stříbrný olympionik z Londýna navíc nekontaktoval ani jednu z tyčí a tak mohl být v cíli spokojen. Na Vávrově tváři ale moc radosti vidět nebylo. „Necítil jsem se zrovna dobře. Ráno mi bylo docela blbě a ani na vodě jsem si to moc neužíval. Super ale bylo přijet před tribunu a slyšet povzbuzování diváků. Doufám, že jich zítra a v sobotu přijde ještě víc," prohlásil po dojezdu úvodní jízdy Hradilek. V druhém kole Vavřinec zkusil těsnější průjezdy a výsledkem bylo několik padesátek. Hradilek to ale bral s humorem. Čtvrté místo v kvalifikaci ujel aktuální mistr Evropy Jiří Prskavec, kterého kromě Hradilka porazil Němec Doerfler a Američan Smolen. „Přiznám se, že jsem ani nemohl usnout, jak jsem se na dnešek těšil. Mistrovství světa na domácí trati zažiju asi jen jednou v kariéře a tak si to strašně užívám," smál se náš nejmladší kajakář po zvládnuté kvalifikaci. Postup ujel i Jan Vondra, který skončil 26. a k semifinálové účasti mu pomohlo zlepšení v druhém kole. V druhé jízdě zachraňovali postup i olympijský vítěz Ital Daniele Molmenti, nejlepší muž loňské série světového poháru Francouz s pražskými kořeny Etienne Daille nebo bronzový muž olympiády v Londýně Němec Hannes Aigner.

Do pátečního semifinále postoupili také všichni čeští singlíři. Nejlépe zajel Michal Jáně, který obsadil šesté místo. Vítězslav Gebas dojel jedenáctý a Stanislav Ježek vstoupí do zítřejšího semifinále jako třináctý nejlepší singlíř. Vítězem se díky nejlepšímu prvnímu kolu stal Slovinec Benjamin Savšek. Ze singlířských favoritů byl dnešní den konečnou pouze pro letošního mistra Evropy z Krakova Němce Jana Benziena. Na postupovou třicítku chyběla Benzienovi vteřina a dvacet tři setin sekundy.

V semifinále se představí také duo českých singlkanoistek. V kvalifikaci uvízla pouze nejmladší česká zástupkyně na MS. Anna Koblencová po prvním kole držela naděje na postup, po druhých jízdách ale klesla mimo nejlepší dvacítku a šampionát pro ni skončil.  Žádné podobné problémy zbylé dvě Češky v singlu řešit nemusely. Velmi dobře se v Troji prezentovala obhájkyně světového titulu Kateřina Hošková. Druhá žena pořadí letošních světových pohárů předvedla razantní úvodní jízdu, po níž byla těsně druhá za nejvšestrannější závodnicí současnosti Australankou Jessicou Foxovou. V druhém kole se Hošková zlepšila o sedm desetin a to ji vyneslo průběžně do čela. Australanka Foxová druhou jízdu nejela a šetřila síly pro další dny a tak se Česko dočkalo první závodní den druhého triumfu. Českou účast v pátečních semifinálových jízdách rozšířila na konečnou osmičku Monika Jančová. Úřadující mistryně republiky však určitě bude chtít své kvalifikační vystoupení o pořádný kus vylepšit. V prvním vystoupení na seniorském mistrovství světa v kariéře patřilo dnes naší reprezentantce šestnácté pořadí.

Zítra MS v Praze pokračuje dopoledními kvalifikacemi kajakářek a deblkanoistů. Odpoledne se už v Troji pojede o hodně, na programu šampionátu budou od 15:30 semifinále kajakářů a singlů mužů i žen.

Výsledky MS na stránce:
http://prague2013.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com/cs/live-vysledky
Více info na oficiálních stránkách MS:
http://www.slalomtroja.cz/

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia