Kanoe.cz

Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem dojeli druzí ve finále světového poháru a celkově jsou čtvrtí

Skvělá sezona Marka Šindlera s Jonášem Kašparem pokračuje. Po medailích z MS a ME U23 se mladí deblkanoisté prosadili na stupně vítězů i mezi seniory. Ve finále světového poháru dojeli v Bratislavě druzí za domácími legendami bratry Hochschornerovými.

Pro Kašpara se Šindlerem je po první medaile na seniorské světové scéně a tento úspěch je posunul na celkové čtvrté místo v hodnocení SP pro tento rok. „Teď nás trochu mrzí, že jsme minulý týden vynechali poháry v Tacenu, protože jsme čtvrtí se ztrátou pouhých dvaceti bodů na třetí Hochschornery," řekl těsně po závodě zadák Marek Šindler. Kašpar se Šindlerem zajeli na kanále v Čunovu skvělou finálovou jízdu bez jediného doteku a po dojezdu vedli. Z první pozice je nakonec odsunuli bratři Hochschornerovi, kteří navázali na vítězství v prvním SP v Cardiffu. Kromě seniorského mistrovství Evropy, kde Kašpar se Šindlerem nepostoupili do finále, se českým mladíkům letos mimořádně daří a dnešní stříbro je zatím vyvrcholením úspěšného vodáckého roku. „Tahle sezona je pro nás skvělá a už se těšíme na domácí mistrovství světa do Prahy. Mám trochu obavy, jak si poradíme s prostředím, které u nás bude určitě bouřlivé, přesto si nemyslím, že budeme pod nějakým zvláštním tlakem. Stále máme v týmu stálice, na které se v Praze bude soustředit větší pozornost," prohlásil Jonáš Kašpar. K celkovému prvenství v pořadí SP 2013 s přehledem stačilo francouzské dvojici Klauss - Peche dnešní třetí místo. Druzí Češi ve finále Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem nenavázali na třetí místo ze semifinále a po chybě na brankové kombinaci sedm osm nabrali padesát trestných vteřin a uzavřeli finále na desáté pozici.

Výborné představení předvedla na kanále v Čunovu i kajakářka Štěpánka Hilgertová. Naše veteránka jen tak tak postoupila do finále, v něm ovšem výrazně zrychlila a těsně jí unikla medaile. Na třetí Němku Schornbergovou ztratila jen 0,19s a patří jí čtvrté místo. Pro Hilgertovou je to nejlepší výsledek sezony a po vítězství na domácím mistrovství republiky potvrzuje před vrcholem sezony formu. „Jsem hodně ráda za tu finálovou jízdu, která se mi povedla. Samozřejmě medaile by byla ještě lepší, ale na druhou stranu jsem v té vyrovnané konkurenci vůbec nemusela postoupit do finále," poukázala Hilgertová na desáté místo v semifinále. Vítězkou dnešního závodu se stala francouzská olympijská vítězka z Londýna Emilie Ferová. V celkovém hodnocení SP však vyhrála Slovenka Jana Dukátová, která dnes skončila druhá a jelikož průběžně vedoucí Australanka Foxová finále v Bratislavě nezvládla a skončila až devátá, přeskočila ji Dukátová v celkovém hodnocení o pouhých šest bodů. Česká vítězka kvalifikace Kateřina Kudějová skončila šestnáctá a juniorka Karolína Galušková po padesátce obsadila v semifinále poslední třicáté místo. V kategorii deblířů finále uniklo také dvojici Tomáš Koplík - Jakub Vrzáň, kteří obsadili třinácté místo.

Výsledky SP v Bratislavě:
http://canoeliveresults.com/event/bratislava-icf-world-cup-canoe-slalom-2013.php

Celkové hodnocení SP pro rok 2013:
http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2013

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia