Kanoe.cz

Singlkanoistka Hošková je druhá v celkovém hodnocení světového poháru 2013

Na kanále v Čunovu se dnes  po včerejších kvalifikacích jelo o první medaile z finále světového poháru vodních slalomářů pro rok 2013. Nejlepšího výsledku dosáhla singlkanoistka Kateřina Hošková, která dojela druhá a stejné místo ji patří i v konečném hodnocení disciplíny.

Na trati, kde před dvěma lety získala titul mistryně světa v singlkánoi a před jedenácti lety vyjela evropské zlato v závodě kajakářek do třiadvaceti let, nestačila Hošková pouze na suverénku letošní sezony Australanku Jessicu Foxovou. Hošková na náročné trati neměla zásadnější problém a dojela si pro nejcennější výsledek sezony. Po bronzu ze světového poháru ve španělském Seu je to pro úřadující mistryni světa druhé pódium roku, které by mělo Hoškové dodat klid před obhajobou světového zlata, které ji čeká za tři týdny v Praze. Kateřina obhájila stříbro v celkovém hodnocení světového poháru a na bronzovou pozici odsunula loňskou vítězku Rosalyn Lawrencovou z Austrálie.

Ve finále dnešního finálového závodu se v Bratislavě představili i dva kajakáři. Do elitní desítky se sice nevešel vítěz SP z Augsburgu Vavřinec Hradilek (dnes jedenáctý  se ztrátou 0,16s na finále) ani novopečený mistr republiky Luboš Hilgert (patnácté místo), zastoupení však českému kajaku v závěrečné jízdě o medaile nechybělo. Při svém druhém startu ve světovém poháru prošel ze semifinále z šestého místa Zdeněk Ornst a nejlepší desítka neunikla ani Janu Vondrovi. Bohužel oba naši borci ve finále chybovali a s padesátkami uzavřeli finále na devátém (Vondra) a desátém místě (Ornst).  Pro Vondru byl osudný těsný nájezd do první protivody, kam nastrčil pouze část hlavy a Ornstovy naděje pohořeny na přesazené kombinaci jedenáct dvanáct, kde nestihl otočit loď a druhou povodu minul. V dramatickém závodě triumfoval v semifinále i finále Němec Sebastian Schubert, který se díky výhře stal také celkovým vítězem SP pro tento rok. Za Schubertem se umístili v konečném hodnocení další dva Němci Aigner s Doerflerem. Nejlepším Čechem je letos Vavřinec Hradilek, kterému i přes vynechání závodu v Tacenu patří desáté místo.

Třetí lodní kategorií, v níž se rozdělovaly medaile, byla singlkánoe mužů. Českým singlířům zůstalo finále stejně jako před týdnem ve Slovinsku uzavřeno. Nejblíže postupu byl Vítězslav Gebas, kterému patří dvanáctá pozice s odstupem 0,54s na finále. Michal Jáně dojel třináctý a Standa Ježek obsadil v Čunovu šestnácté místo. Neúčast ve finále stála Ježka boj o stupně vítězů v celkovém hodnocení SP pro letošní sezonu. Po slibném startu, kdy Standa vyhrál úvodní soutěž v Cardiffu, nakonec náš borec klesl na konečné šesté místo. Absolutním vítězem o pouhé dva body před Slovákem Beňušem je Němec Sideris Tasiadis, kterému k celkové výhře pomohl dnešní protest na semifinálový ťuk, po jehož odmazání startoval Němec ve finále a obsadil osmé místo. Při svém prvním mezinárodním startu v tomto roce triumfoval domácí Michal Martikán, který až v závěrečných čtyřech brankách smazal ztrátu na Brita Florence a z vod Dunaje vylovil zlato. Za stříbrným Britem dojel Slovák Beňuš.

Výsledky SP v Bratislavě:
http://canoeliveresults.com/event/bratislava-icf-world-cup-canoe-slalom-2013.php

Celkové hodnocení SP pro rok 2013:
http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2013

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia