Kanoe.cz

Kajakářka Kudějová vyhrála kvalifikaci finále světového poháru v Bratislavě

Poslední závod série světových pohárů v letošní sezoně má za sebou páteční kvalifikace. Nejdůležitější úkol - postup - splnili Češi téměř na sto procent. Do víkendových jízd neprošla pouze kajakářka Eva Ornstová, která dnes na Čunovském kanále u Bratislavy dojela 36. a na Slovensku skončila.

Přesně opačné pocity může mít po dnešku další česká kajakářka Kateřina Kudějová. Mistryně světa do třiadvaceti let zajela dvě vyrovnané jízdy, které by obě stačily na vítězství. Loni zde Kudějová na světovém poháru brala stříbro a vypadá to, že náročný kanál na Dunaji naší kajakářce sedí. Do semifinále doprovodily Kudějovou i zbylé dvě kajakářky Štěpánka Hilgertová s Karolínou Galuškovou..

Úspěšné byly také posádky deblířů, kterým se v Bratislavě všem třem povedlo dostat se do první desítky. Nejlepší z českého tria byli šestí deblkanoisté Volf se Štěpánkem. Ještě lépe skončila v kvalifikaci singlířek mistryně světa z této tratě z roku 2011 Kateřina Hošková, která dnes dojela čtvrtá. Do elitní čtyřicítky pro semifinále se vešli také všichni čtyři kajakáři a nejlepší třicítku ujela i trojice našich singlířů.  Postup do semifinále však byl dost na hraně pro 30. Michala Jáněho, který si zítřejší semifinále zajistil doslova o prsa, konkrétně o 0,16s.

Zítra se v Bratislavě jedou semifinále a finále singlířů, kajakářů a singlkanoistek. Průběh finálových jízd jednotlivců můžete sledovat živě od 12:10 na kanálu ČT sport.

Živé výsledky můžete sledovat na stránce:
http://canoeliveresults.com/event/bratislava-icf-world-cup-canoe-slalom-2013.php

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia