Kanoe.cz

V Bratislavě budou Češi bojovat o stupně vítězů v celkovém pořadí světových pohárů ve vodním slalomu 2013

Vodní slalomáře čeká poslední zastávka světových pohárů v této sezoně. Finálové klání se přesunuje do Bratislavy, místa posledního mistrovství světa, kde před dvěma lety vybojovala titul singlkanoistka Kateřina Hošková. Právě Hošková by teoreticky mohla o víkendu zaútočit na prvenství v celkovém hodnocení SP, jenže Australanka Foxová už má tak velký náskok, že pro druhou ženu průběžného pořadí je souboj o zlato skutečně pouze v teoretické rovině.

Na Slovensko zamířila oproti minulému týdnu téměř kompletní česká výprava, v níž nebude chybět většina týmu pro nadcházející mistrovství světa v Praze. „Do Bratislavy neodjel akorát kajakář Jiří Prskavec, který měl nějaké zdravotní problémy. Jiřa už sice trénuje, ale na závodění to ještě není. Na Slovensko nejela ani singlířka Monika Jančová, která před týdnem skončila v Tacenu třetí. Monika měla dlouhodobý studijní plán a tak se momentálně věnuje studiu a chybí rovněž dvojice Ondřej Karlovský - Jakub Jáně, která dala přednost přípravě na MS a chtěla si trochu odpočinout od závodění," shrnul českou účast v Bratislavě šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Po neúspěchu minulý týden v Tacenu by se znovu mohl vrátit na stupně vítězů singlkanoista Stanislav Ježek. Celkový vítěz SP v roce 2011 momentálně figuruje na pátém místě se ztrátou pouhých sedmi bodů na třetího Slováka Matěje Beňuše. Neúčast v Tacenu bude chybět dalším našim borcům v boji o celkové pořadí světového poháru. Mimo nejlepší trojici se po úspěšných vystoupeních v posledních třech letech umístí vítěz letošního svěťáku v Seu kajakář Vavřinec Hradilek. Solidní šanci na výborné pořadí v celkovém hodnocení mají i deblíři Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, kteří i přes absenci na čtvrtém podniku v Tacenu drží šesté místo a na třetí bratrance Škantárovi čeští mladíci ztrácejí osmnáct bodů. V silné konkurenci to však nikdo z Čechů nebude mít úplně jednoduché. „Účast tady v Bratislavě je daleko větší než minulý týden v Tacenu. Řadě výprav Slovinsko úplně nesedělo do jejich přípravy, ale sem na finále dorazila téměř kompletní špička," potvrdil náročnost poslední prověrky vodních slalomářů před vrcholem sezony Pultera. Program světových pohárů v Bratislavě je stejný jako v předchozích závodech SP. V pátek se na kanále v Čunovu pojedou kvalifikace, sobota je vyhrazena (semi)finálovým jízdám singlkanoistů, kajakářů a singlkanoistek, v neděli se uzavřou letošní boje vodních slalomářů ve světových pohárech kategorií kajakářek a deblkanoistů.

Stejně jako minulý týden budou moci čeští diváci sledovat finálové boje v Bratislavě živě na obrazovkách české televize. Start sobotního přenosu na ČT sport je ve 12:10 v neděli pak v 11:55.

Živé výsledky můžete sledovat na stránce:
http://canoeliveresults.com/event/bratislava-icf-world-cup-canoe-slalom-2013.php

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia