Kanoe.cz

Monika Jančová má bronz na světovém poháru v Tacenu

Tři finálové účasti a jeden bronz, vybojovali dnes čeští vodní slalomáři na světovém poháru ve slovinském Tacenu. Na umělé dráze postavené na předměstí Lublaně na řece Sávě si pro bronz mezi singlkanoistkami dojela Monika Jančová. Naše singlířka předvedla kvalitní a hlavně čistou finálovou jízdu a podlehla pouze Australance Jessice Foxové a Britce Mallory Franklinové.

Pro Jančovou to bylo první umístění na „bedně" ve světových pohárech a po úspěších v kategorii do třiadvaceti let se jedná o její první medailový výsledek mezi seniorkami. „Potěšující pro mě není jen Moničino výborné umístění ale radost mi udělala i její výborná jízda, kterou si medaili vyjela," chválil Jančovou šéftrenér Jiří Pultera. Ve svém prvním finále v kariéře se představil kajakář Ondřej Tunka, který ťukl hned na úvodní náročné brance číslo jedna a nakonec obsadil konečné šesté místo, což je pro českého mladíka výborný výsledek, který zaujal i Pulteru: „Ondra Tunka zajel výborný závod, zejména jeho semifinálová jízda byla povedená a šesté místo je asi víc než sám čekal," zhodnotil jízdy Tunky Jiří Pultera. Poslední českou účast v nejlepší desítce si připsala na konto singlířka Kateřina Hošková. Úřadující mistryni světa stačilo dnešní páté místo k udržení druhé pozice v celkovém pořadí série SP. Na naši závodnici však začíná nebezpečně útočit Britka Franklinová a o konečném pořadí na bedně se rozhodne příští týden při finále SP 2013 v Bratislavě.


Monika Jančová (vlevo) s dalšími medailistkami SP v Tacenu (foto Stanislav Ježek)

Do finálové desítky se naopak neprobojoval nikdo z české trojice singlkanoistů. Stanislav Ježek se šesti trestnými vteřinami skončil jako poslední z české trojice, když v semifinále dojel 21. Michal Jáně s Vítězslavem Gebasem se seřadili za sebou na sedmnácté respektive osmnácté pozici. „Všichni naši singlíři udělali nějakou chybu. Víťu Gebase chytnul válec, Standa zase měl tři ťuky a Michal jeden. No dneska se jim prostě moc nedařilo," okomentoval vystoupení našich singlířů Pultera. Umístění za první dvacítkou znamená pro Ježka pád z druhého místa v průběžném hodnocení světového poháru a Standa nyní figuruje po čtyřech závodech na pátém místě. Dnešek se velmi vyvedl pořádající zemi. Slovinci vyhráli hned ve dvou ze tří kategorií. Singlkánoi mužů v Tacenu vládl Slovinec Anže Beržič, který vyhrál o více než vteřinu nad Němcem Franzem Antonem. Vítězství posunulo Beržiče do čela hodnocení letošní sezony světových pohárů. Druhé vítězství pro domácí vodní slalom, a to vítězství zdrcující, vybojoval úřadující mistr světa Peter Kauzer. Slovinský fenomén zajel skvělou jízdu během níž průběžně najížděl náskok na své soupeře a nakonec vyhrál o více než tři vteřiny nad druhým Doerflerem. Kauzer zvítězil s vůbec největším náskokem a jako jediný závodník se dnes v Tacenu vešel pod sto vteřin.

V odpoledních závodech družstev se naše tria na stupně vítězů nevešla. Kajakáři i singlkanoisté obsadili shodně čtvrté místo a v kategorii singlkanoistek sestavili tým pouze Britové. Výborný den slovinské kanoistiky podtrhly výsledky hlídek, když domácí vyhráli závod singlkanoistů a kajakáři kolem Kauzera podlehli pouze Němcům.  Zítra se v Tacenu jedou závody kajakářek (s českým trojnásobným zastoupením) a deblířů (bez české lodě). Věřme že i zítra se Češky probojují do finále a budeme je moci sledovat v přímém přenosu z finálových jízd na programu ČT sport.

Výsledky SP v Tacenu na stránkách: http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page

Závod můžete vidět na internutu v iVysílání ČT na adrese:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10600129320-kanoistika/213471291381108/

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia