Kanoe.cz

Po letní pauze pokračuje ve Slovinsku světový pohár vodních slalomářů

Ve slovinském Tacenu pokračuje letošní série světových pohárů ve vodním slalomu. Předposlední závod z pětidílné série vynechává řada českých reprezentantů, kteří pilují formu před blížícím se mistrovstvím světa na domácí trati. V kompletní síle se představí pouze singlkanoisté a singlkanoistky.

Hlavní české hvězdy včetně kajakářů Hradilka s Prskavcem, kajakářky Hilgertové nebo reprezentační trojice deblů v čele s dvojicí Volf – Štěpánek do Slovinska neodjely. Na trati v Tacenu, kde se jelo mistrovství světa v roce 2010, se ale představí trojice čerstvých mistrů republiky z domácího šampionátu v Praze-Troji. Chybět nebude singlíř Gebas, singlkanoistka Jančová ani zlatý kajakář Hilgert. V týmu Jiřího Pultery se představí i kajakář Jan Vondra, který si o víkendu zajistil start na zářijovém mistrovství světa. 

Podobnou taktiku jako český tým zvolily i jiné výpravy. Na řece Sávě chybí vedoucí lodě průběžného pořadí světového poháru kategorie kajakářek (Britka Neaveová) a singlkanoistek (Australanka Foxová). Na startu nebudou ani další favorité jako třeba legendární bratři Hochschornerové v deblu nebo francouzský kajakář Etienne Daille, který loni jasně ovládl celkové pořadí SP. I přes neúčast některých českých opor budou chtít Češi útočit na nejvyšší mety a ukázat se před světovou konkurencí. Co do počtů bude naše výprava zastoupena silně a při neúčasti některých předních lodí, dostali šanci další sportovci v pořadí. V Tacenu se budou moci ukázat úspěšní reprezentanti do třiadvaceti let z nedávného mistrovství Evropy. V kajaku žen pojedou Pavlína Zástěrová s Veronikou Vojtovou a také juniorská medailistka z Bourg St. Maurice Karolína Galušková. V kategorii kajakářů dostanou šanci dva mistři Evropy ME U23 v závodě hlídek Ondřejové Tunka a Ornst. Jedinou kategorií, která je z českého pohledu zastoupena slabě je deblkánoe mužů, kde budeme mít v boji pouze dvojici Jakub Vrzáň – Tomáš Koplík. Pro „Kopáče“ půjde o návrat na trať, kde zajeli nejlepší výsledek kariéry, když z mistrovství světa před třemi lety přivezli čtvrté místo a v letošní sezoně, která pro ně není ideální, by určitě rádi podobný výsledek zopakovali. 

Program světového poháru v Tacenu je stejný jako v předchozích případech. V pátek se na Savě jedou kvalifikace. V sobotu se bude bojovat o medaile v kategoriích singlkanoistek, singlířů a kajakářů. Neděle je vyhrazena závodům kajakářek a deblkanoistů. Medaile se budou rozdělovat rovněž v závodech tříčlenných hlídek.

Finálové jízdy můžete sledovat i na programu ČT Sport v živých přenosech a to v sobotu od 12:10
a v neděli od 11:50. Sobotní finálový přenos rozjede na ČT Sport od 11:40 záznam
z domácího mistrovství republiky v Praze-Troji.

Živé výsledky SP v Tacenu:http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia