Vojtová a Kašpar se Šindlerem vyhráli kvalifikaci ME U23 v Bourg St. Maurice

(přidány fotky Aleny Ceplové) Velmi dobře začalo mistrovství Evropy juniorů a třiadvacítek vodních slalomářů ve francouzském  Bourg Saint Maurice. V úvodních kvalifikacích v kategoriích U23 zvítězily hned dvě naše lodě. Nejrychlejší na řece Isére byli už v prvním kole deblíři Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a díky zlepšení v druhé jízdě se na nejvyšší příčku v úvodní části šampionátu posunula kajakářka Veronika Vojtová.

K těmto dvěma vítězstvím přidali pomyslné stříbro singlíř Martin Říha a deblíři Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, kterým v první jízdě spadla krycí zástěra lodě, ale svou kvalitu na divoké Isére potvrdili při svém druhém pokusu. Stoprocentní postupovou úspěšnost deblkanoistů napodobili také kajakářky (Pavlína Zástěrová 9. místo a Kateřina Kudějová místo 12.) a singlkanoisté (8. Jan Vlček a 14. František Jordán).

Singlkanoista Martin Říha dojel 2. v kvalifikaci U23 (foto: Alena Ceplová)

V kategorii singlkanoistek U23 byla kvalifikace konečnou pro jednu Češku, osmnáctou Barboru Košárkovou. S notnou dávkou štěstí postoupila jako poslední, Monika Jančová. Naší reprezentantce se v kvalifikační trati nevedlo a v obou jízdách inkasovala padesátku. Ze všech závodnic s padesátivteřinovou penalizací však Jančová byla nejrychlejší a z patnácté pozice postoupila do čtvrtečního semifinále.

Singlkanoistka Jana Matulková -  9. místo v kvalifikaci U18 (foto: Alena Ceplová)

V úvodním dnu kromě třiadvacetiletých jely i singlkanoistky a těm českým se rovněž nevedlo zle. V první jízdě se Češky seřadily na druhé, třetí a jedenácté pozici. V konečném účtování však všechny naše juniorky do semifinálové patnáctky nepronikly. Mistrovství Evropy skončilo pro sedmnáctou Barboru Čekalovou. Sedmé kvalifikantce Anně Koblencové a deváté Janě Matulkové už semifinále neuniklo. Zítra se v Bourg St. Maurice jedou semifinále a finále obou věkových kategorií singlkanoistek a také kvalifikace juniorů ve zbylých čtyřech lodních kategoriích.

Do semifinále postoupil i kajakář Ondřej Cvikl - 22. pozice v kvalifikaci U23 (foto: Alena Ceplová)