Kanoe.cz

Vojtová a Kašpar se Šindlerem vyhráli kvalifikaci ME U23 v Bourg St. Maurice

(přidány fotky Aleny Ceplové) Velmi dobře začalo mistrovství Evropy juniorů a třiadvacítek vodních slalomářů ve francouzském  Bourg Saint Maurice. V úvodních kvalifikacích v kategoriích U23 zvítězily hned dvě naše lodě. Nejrychlejší na řece Isére byli už v prvním kole deblíři Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a díky zlepšení v druhé jízdě se na nejvyšší příčku v úvodní části šampionátu posunula kajakářka Veronika Vojtová.

K těmto dvěma vítězstvím přidali pomyslné stříbro singlíř Martin Říha a deblíři Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, kterým v první jízdě spadla krycí zástěra lodě, ale svou kvalitu na divoké Isére potvrdili při svém druhém pokusu. Stoprocentní postupovou úspěšnost deblkanoistů napodobili také kajakářky (Pavlína Zástěrová 9. místo a Kateřina Kudějová místo 12.) a singlkanoisté (8. Jan Vlček a 14. František Jordán).

Singlkanoista Martin Říha dojel 2. v kvalifikaci U23 (foto: Alena Ceplová)

V kategorii singlkanoistek U23 byla kvalifikace konečnou pro jednu Češku, osmnáctou Barboru Košárkovou. S notnou dávkou štěstí postoupila jako poslední, Monika Jančová. Naší reprezentantce se v kvalifikační trati nevedlo a v obou jízdách inkasovala padesátku. Ze všech závodnic s padesátivteřinovou penalizací však Jančová byla nejrychlejší a z patnácté pozice postoupila do čtvrtečního semifinále.
 
Singlkanoistka Jana Matulková -  9. místo v kvalifikaci U18 (foto: Alena Ceplová)

V úvodním dnu kromě třiadvacetiletých jely i singlkanoistky a těm českým se rovněž nevedlo zle. V první jízdě se Češky seřadily na druhé, třetí a jedenácté pozici. V konečném účtování však všechny naše juniorky do semifinálové patnáctky nepronikly. Mistrovství Evropy skončilo pro sedmnáctou Barboru Čekalovou. Sedmé kvalifikantce Anně Koblencové a deváté Janě Matulkové už semifinále neuniklo. Zítra se v Bourg St. Maurice jedou semifinále a finále obou věkových kategorií singlkanoistek a také kvalifikace juniorů ve zbylých čtyřech lodních kategoriích.
 
Do semifinále postoupil i kajakář Ondřej Cvikl - 22. pozice v kvalifikaci U23 (foto: Alena Ceplová)

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia