Kanoe.cz

Další dva světové tituly pro české kajakářky. Hilgertová s Kudějovou mají double!

Famózní den českého vodního slalomu a hlavně kategorií kajakářek korunovaly odpolední dva tituly mistryň světa v kategoriích U23 (Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová, Pavlína Zástěrová) a U18 (Amálie Hilgertová, Karolína Galušková a Tereza Fišerová) v závodech družstev.

Kateřina Kudějová a Amálie Hilgertová si tak z Liptovského Mikuláše vezou dvě zlaté a na vrcholu letošní sezony nemohly dopadnout lépe. Kateřina Kudějová zopakovala výkon z loňského roku, kdy si double přivezla z historicky prvního MS U23 v americkém Wausau. Zatímco pro Kudějovou šlo o obhajobu a v její sbírce úspěchů o jednu z mnoha položek, Amálie Hilgertová vletěla na světovou scénu jako kometa. V prvním startu na vrcholném mezinárodním závodě vybojovala dvě zlaté a zaskočila všechny soupeřky. „Je vidět, že v České republice vodní slalom a zejména kategorii kajakářek umíme. Výkony Kačky Kudějové v posledních letech mluví sami za sebe. Vítězství Amálky bylo naopak překvapením. Škoda v případě Karolíny Galuškové, která ještě dlouho po dojezdu juniorské kategorie vedla a až prozkoumání videa ji připravilo o titul. Myslím, že rozhodčí to mohli posoudit i opačně, ale Karolína jim dala šanci. Bohužel pro ní to nakonec skončilo padesátkou," komentoval velký den českého slalomu a smolnou neděli Karolína Galuškové šéftrenér juniorské reprezentace Jiří Kratochvíl.

Česká kanoistika dnes vyšla neprázdno pouze v závodech hlídek singlkanoistů. Hlídka do třiadvaceti let ve složení Martin Říha, František Jordán a Jan Vlček skončila čtvrtá a junioři Lukáš Rohan, Jakub Mrůzek a Roman Matula obsadili místo sedmé. Pro českou kanoistiku se jednalo o jednoznačně velmi úspěšný šampionát. Své pozice budou mladí vodní slalomáři U18 a U23 obhajovat za dva týdny při mistrovství Evropy ve francouzském Bourg st. Maurice.

Výsledky MS U18 a U23: http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia