Kudějová s Galuškovou nejlepšími kajakářkami kvalifikací MS U23 a U18

Čtvrteční kvalifikace na mistrovství světa mohly pořádně zvednout sebevědomí českým kajakářkám. V kategorii do třiadvaceti let zvítězila obhájkyně titulu Kateřina Kudějová a mezi juniorkami triumfovala Karolína Galušková.

Češi v kvalifikacích ovládli tři z deseti lodních kategorií a mohou vyhlížet páteční a víkendové eliminační boje, v nichž se bude rozhodovat o držitelích cenných kovů. V druhém dni uvízl pod Tatrami v sítu kvalifikačních jízd pouze juniorský singlkanoista Roman Matula, který se nevešel do nejlepší třicítky. Jan Vlček a Tereza Fišerová uhájili postup jen tak tak a jdou dál z poslední pozice.

Velmi příjemný je pohled do výsledkových listin obou kategorií kajakářek. Jak Kudějová tak i Galušková by vyhrály kteroukoli ze svých dvou jízd. V kvalifikaci ještě o nic podstatného nejde, přesto je potěšující, že českým kajakářkám se daří. Galušková porazila druhou Polku Zwolinskou o téměř šest vteřin a po Kudějové předvedla vůbec druhý  nejlepší výkon dne, kterým by porazila i souputnici posledních let Australanku Jessicu Foxovou, která skončila druhá v kategorii U23. Na pomyslné stupně vítězů se dnes ještě protlačil singlkanoista Lukáš Rohan, který obsadil třetí místo. Rohan po včerejším postupu se svým parťákem Adamem Svobodou mezi třiadvacetiletými deblkanoisty dnes bez problému prošel dál i mezi juniorskými vrstevníky. MS U23 a U18 má za sebou první „rozjezdovou" fázi. Od zítřka se na kanále pod Tatrami pojedou už mnohem důležitější a také vyhecovanější jízdy. Na náročné semifinálové trati se bude bojovat o víkendová finále.

Výsledky 2. dna kvalifikací MS U23 a U18 ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši