Kanoe.cz

Kateřina Kudějová veze bronz ze světového poháru v Seu

Kajakářce Kateřině Kudějové se na trati ve španělském Seu d Urgell daří. Stejně jako před rokem si z olympijského kanálu pod Pyrenejemi veze bronzovou medaili ze závodu světového poháru a i díky jejímu úspěchu mají čeští vodní slalomáři za sebou výsledkově nejlepší víkend této sezony. Ze Sea vezou Češi tři individuální medaile a další dvě umístění hned pod stupni vítězů.

K bramborovému singlíři Michalu Jáněmu se dnes přidali deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, kterým ze čtvrtého místa scházelo na bronzové Slovince Božiče s Tajlatem 0,19s. Ve finále se představily ještě další dvě české deblovky. Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem dojeli ve Španělsku sedmí a Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm obsadili místo osmé. „Je super, že se daří mladým deblířům a i to, že jsme měli všechny tři lodě ve finále je velký úspěch, už se nám to nějakou dobu nepovedlo," liboval si nad výsledky deblířů český šéftrenér Jiří Pultera. Do výčtu českých úspěchů patří ještě tři medailová umístění českých hlídek. Po sobotních bronzových jízdách singlkanoistů a kajakářů přidala dnes stříbro hlídka deblkanoistů, která podlehla pouze suverénním Slovákům. „Je to opravdu skvělý trénink pro mistrovství světa. Kromě kajaku máme ve všech kategoriích jasné, kdo pojede na mistrovství světa a tak to jezdíme ve složení i pořadí lodí, které bude stejné i na světovém šampionátu, takže to je velký plus. Výsledky v hlídkách teď byly určitě dobré, ale předvedené jízdy by mohly být i lepší," okomentoval závody hlídek, letošní novinku v programu SP, Pultera.

Kajakářka Kateřina Kudějová šla do finále až z poslední desáté pozice a jako jediná Češka. Pro juniorku Karolínu Galuškovou, která zazářila v kvalifikaci třetím místem, skončilo semifinále umístěním na sedmnáctém místě. Semifinále bylo maximem i pro mistryni světa z této tratě v roce 1999 Štěpánku Hilgertovou, která se tentokrát umístila jako 22. Ve finále zajela Kudějová v podstatě shodný čas se semifinálovým výsledkem, vyhnula se však ťuku a právě to jí pomohlo k medaili. „Myslím, že jak v případě Vávry Hradilka, tak i Kači Kudějové potřebovali oba zvednout trochu sebevědomí a je opravdu dobře, že to oběma tento víkend tak vyšlo o umístili se na stupních vítězů," okomentoval vítězství Hradilka a bronz Kudějové Pultera. Vítězkou se v Seu stala Slovinka Eva Terčeljová před Britkou Elisabeth Neaveovou. V celkovém hodnocení se britská kajakářka posunula do čela pořadí a to i přes to, že startovala pouze ve dvou závodech. V mimořádně vyrovnaném hodnocení kategorie je nyní Kudějová osmá se ztrátou pouhých devíti bodů na první místo.  

V deblech byla velmi blízko k prvnímu umístění na stupních vítězů ve světovém poháru v kariéře dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Nejmladší česká posádka na startu potřetí za sebou postoupila do nejlepší desítky ve světovém poháru a umístila se zatím nejvýše. Od medaile je dělily necelé dvě desetiny sekundy a čtvrté místo je posunulo také na čtvrtou příčku celkového pořadí SP. Vítězství z Augsburgu zopakovala dvojice z Francie Klauss - Peche, která porazila své kolegy z reprezentace a úřadující mistry Evropy Peschiera s Labarellem. Po vítězství v kvalifikaci a druhém místě v semifinále skončili na osmé pozici Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm. O místo lépe je ve výsledcích ze Sea nejzkušenější česká posádka Volf - Štěpánek. Pro Kašpara se Šindlerem i Karlovského s Jáněm jsou výsledky v celé letošní sezoně hodně pozitivní zprávou. Těsně před startem mistrovství světa do třiadvaceti let v Liptovském Mikuláši si české lodě stále drží špičkovou formu a na Slovensku budou patřit k favoritům na medaile.

Výsledky SP v Seu:
http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page
Pořadí SP 2013 po třech závodech:
http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2013

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů