Kanoe.cz

Vodní slalomáři jsou na světových pohárech v Seu d Urgell

Třetí díl letošních světových pohárů ve vodním slalomu míří do Pyrenejí na olympijský kanál v La Seu d Urgell. Španělská zastávka bude posledním pohárovým závodem před prázdninovou pauzou a závěrečnými dvěma svěťáky ve slovinském Tacenu a slovenském Čunovu.

Před rokem si čeští vodní slalomáři odvezli ze Španělska dvě medaile zásluhou dvou našich děvčat. Singlkanoistka Kateřina Hošková skončila ve finále druhá a třetí místo obsadila kajakářka Kateřina Kudějová. Český tým je k katalánském Seu v podobném složení jako před týdnem v německém Augsburgu. Z naší výpravy vypadla pouze singlkanoistka Monika Jančová, jinak bude výběr Jiřího Pultery kompletní. Bohužel zdraví u všech českých reprezentantů na stoprocentní úrovni není. „Vávra Hradilek má stále problémy s krkem. Je sice neustále v rukou našeho fyzioterapeuta Tomáše Dvořáka, a jeho stav se snad lepší, ale na vodě ještě ve Španělsku nebyl," posteskl si Pultera a Hradilek dodal: „Začalo to v Cardiffu v semifinále, kde jsem si bloknul záda a vrátilo se mi to v semifinále v Augsburgu, takže nic moc. Zejtra to vyzkouším na vodě a uvidíme. Zatím si ve Španělsku užívám dovolený, jezdím na kole a tak. Tomáš Dvořák se mě snaží dát dohromady tak doufám, že to bude dobrý," dodal těsně před středeční cyklistickou výpravou do Pyrenejí Hradilek. Lehčí problém se zády měl včera i Jiří Prskavec, v jeho případě by však všechno mělo být v pořádku a bez omezení na jeho sportovní výkon.

Program světových poháru v La Seu d Urgell je stejný jako před týdnem v Augsburgu. V pátek jsou na programu kvalifikace všech kategorií a o víkendu se pojedou semi(finálové) jízdy individuálních kategorií. Singlkanoisté, singlkanoistky a kajakáři pojedou o medaile v sobotu, deblkanoisté a kajakářky v neděli. Po individuálních startech budou vždy následovat soutěže družstev, v nichž Česká republika před týdnem získala dvě medaile zásluhou stříbrných kajakářek a bronzových deblířů.

Předběžná startovní listina individuálních kvalifikací.

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia