Kanoe.cz

Hilgertová s Hoškovou druhé v kvalifikaci světového poháru v Augsburgu

Bohužel ne všechny české lodě přežily první den světového poháru v německém Augsburgu. Kvalifikace byla konečnou pro tři naše závodníky. Ve víkendových semifinálových jízdách se neobjeví kajakářka Eva Ornstová (31. v kvalifikaci), deblkánoisté Tomáš Koplík  s Jakubem Vrzáněm (22. místo) a do první třicítky se nevešel ani třetí singlíř prvního světového poháru v Cardiffu Michal Jáně. (37. v kvalifikaci).

To kajakářka Štěpánka Hilgertová a singlkanoistka Kateřina Hošková můžou být po kvalifikacích více než spokojené. Obě předvedly ve svých disciplínách nejrychlejší čas dne a z první na druhou pozici obě dvě Češky srazil jediný ťuk, kterému se na své pouti dvaadvaceti brankami vytýčenými na Eiskanalu nevyhnuly.

Kromě Ornstové, Jáněho a Koplíka s Vrzáněm všichni ostatní Češi kvalifikacemi propluli a budou bojovat o finálovou desítku a v případě postupu i o medaile. Proniknout do TOP 10 by potřeboval hlavně kajakář Vít Přindiš, který zatím jako jediný Čech nemá jistotu startu na zářijovém mistrovství světa, kterou by si finálovou účastí zajistil. Dnes si letošní mistr Evropy v závodě družstev potvrdil, že formu na finále má. V kvalifikaci zajel Přindiš z našich kajakářů nejlépe a obsadil šesté místo. O tom, jestli se Přindišovi postup do finále podaří, bude vědět už zítra dopoledne. Výsledky kvalifikací i víkendové počínání našich slalomářů sledovat na webu na stránce světových pohárů: http://augsburg2013.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/en/race-results/live-results
Televizní přenosy z SP v Augsburgu:
SOBOTA 29. 6.

Eurosport 2    12:15 (přímý přenos finálových jízd C1M, K1M a C1Ž)
ČT sport     0:40 (záznam finálových jízd C1M, K1M a C1Ž)

NEDĚLE 30. 6.

ČT sport     11:55 (přímý přenos finálových jízd K1Ž a C2M)

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů