Kanoe.cz

V Augsburgu pokračují světové poháry s kompletním českým týmem

Další díl světových pohárů ve vodním slalomu bude od pátku do neděle hostit nestarší a neslavnější umělý slalomový kanál světa. Eiskanal v německém Augsburgu přivítá světové poháry už podvacáté v historii, konaly se zde také tři mistrovství světa a loni se v areálu u řeky Lech uskutečnilo mistrovství Evropy.

Před rokem si z Německa deblkanoisté Volf se Štěpánkem odvezli evropský titul a v před deseti lety zde Štěpánka Hilgertová slavila svůj druhý individuální titul mistryně světa. Český tým bude v Augsburgu v plné síle, k národnímu výběru se přidali i Volfíci, kteří jako jediní chyběli na úvodním světovém poháru ve waleském Cardiffu. Z pozice lídra průběžného pořadí světových pohárů půjde do augsburgského závodu singlkanoista Stanislav Ježek, který před dvěma lety ovládl celou sérii SP a navázat na medailové umístění by rád i další český singlíř Michal Jáně. Po minulém týdnu se vyjasnilo složení české reprezentace pro zářijové mistrovství světa. Účast si zajistila další šestice lodí, která postoupila do finálové desítky. V celém našem mančaftu tak zbývá pouze jediný kajakář, Vít Přidiš, který se zatím do elitní desítky ve světovém poháru ani na mistrovství Evropy nedostal a start na mistrovství světa si tak nepojistil.

Podobně jako v Cardiffu i do Augsburgu dorazí v podstatě celá světová špička. „Cesta do Walesu byla pro některé kanoisticky slabší státy asi příliš finančně náročná, do Augsburgu už ale dorazily a myslím si, že tady bude asi největší konkurence," hlásí z Augsburgu šéftrenér reprezentace Jiří Pultera. Na závodníky čeká mírně jiný program než před týdnem. V pátek se odjedou kvalifikace všech kategorií, v sobotu se na Lechu odjedou semifinálové a finálové jízdy singlkanoistů, kajakářů a singlířek a v neděli boje o medaile podstoupí deblkanoisté a kajakářky.

Živé výsledky na internetu:
LIVE VÝSLEDKY
MOBILY A TABLETY

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia