Hilgertová a Kašpar se Šindlerem šestí na světovém poháru v Cardiffu

Druhý den světového poháru vodních slalomářů v Cardiffu další medaili Čechům nepřinesl. Nejlepší byli nakonec na slalomovém kanálu ve Walesu kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, kteří dojeli na cardiffském kanálu šestí. O jedno místo za Kašparem se Šindlerem skončili další mladí deblíři Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

Kajakářka Kateřina Kudějová zakončila první závod světového poháru v této sezoně na desátém místě. Ani jedna z českých lodí dnes nedokázala projet svou finálovou jízdu čistě, na druhou stranu ani jízda bez ťuků by nevynesla Čechy na medailové pozice. Nejvíc může šťouch mrzet Štěpánku Hilgertovou. Pětačtyřicetiletá kajakářka velice lehce kontaktovala hned čtvrtou, protivodnou branku a právě v první třetině tratě nabrala rozhodující ztrátu na pozdější vítězku Elizabeth Neaveovou z Británie. Naopak Kateřině Kudějové unikla možnost umístit se výše ve střední pasáži a na poslední místo finále ji poslal ťuk na závěrečné povodce číslo 24. Úspěšný byl závod v Cardiffu pro slovenskou veteránku Elenu Kaliskou. Dvojnásobná olympijská vítězka ztratila pouhých 0,38s na Neaveovou a z hlavního města Walesu si veze stříbro.

Slovenská reprezentace ke dvěma stříbrům Kaliské a Beňuše přidala i zlato a to ze závodu deblkanoistů. Suveréni první dekády jedenadvacátého století bratři Hochschornerové v posledních dvou letech trochu ztratili ze svého lesku, v Cardiffu se však jedinečná posádka ukázala ve velkém stylu a zvítězila o téměř dvě sekundy před domácí dvojicí Florence - Hounslow. České posádky mladíků ukázaly, že definitivně patří do světové špičky a potvrdily výkony z domácí kvalifikace. Lepší tentokrát byla dvojice Jonáš Kašpar - Marek Šindler, která na bronz ztratila 2,24s a o čtyři desetiny porazila oddílové parťáky a kamarády Ondřeje Karlovského s Jakubem Jáněm. Češi se tak v minimálním odstupu ve výsledcích seřadili za sebou na šestém a sedmém místě. V odpoledních závodech družstev se Češi nepředstavili a z Cardiffu si tak naši vodní slalomáři odvezli jedno zlato, jeden bronz a dalších sedm umístění ve finále.