Kanoe.cz

Ježek vyhrál první světový pohár roku, Jáně dojel v Cardiffu třetí

Hned první závod a první kategorie letošních světových pohárů ve slalomu přinesl České republice obrovský úspěch. V singlu mužů zvítězil Stanislav Ježek a bronzový na kanále v Cardiffu dopádloval Michal Jáně. Mezi dva Čechy se vklínil pouze Slovák Matěj Beňuš, kterému Ježek ve Walesu ujel o pouhé tři setiny sekundy.

Ježek zajel suverénně nejlepší čas dne a o triumf ho nepřipravil ani dotek na osmé protivodné brance. O 0,58s pomaleji než Ježek projel čtyřiadvacet branek cardiffského finále singlkanoistů Michal Jáně, což stačilo na bronzovou medaili, která podtrhla skvělý den českých singlířů. Po jízdě Standy Ježka - třetího muže semifinále - musel být závod přerušen, protože došlo k výpadku čerpadel a do kanálu neproudila voda.  V nepříjemné pozici se octli poslední dva slalomáři na startu Matěj Beňuš a David Florence. Zatímco druhý muž včerejšího semifinále Beňuš čekání zvládl a téměř si dojel pro zlato, domácí favorit a obhájce loňského triumfu z Cardiffu Florence klesl až na páté místo.

Ve finálových jízdách jsme dnes měli ještě další tři lodě, dvě singlkanoistky a jednoho kajakáře. To ,na co čekali a čeho se nedočkali domácí fanoušci v mužském singlu, se povedlo Britkám v závodě singlkanoistek. Podobně jako Češi mezi muži dokázala domácí děvčata obsadit první a třetí místo v závodě singlířek. Vítězkou se stala Kimberley Woodsová a třetí dojela Malory Franklinová. Mezi domácí závodnice se vklínila pouze australská vítězka semifinále a stříbrná žena kajakového olympijského finále v Londýně Jessica Foxová. Lepší ze dvou Češek dnes byla Kateřina Hošková, které patří konečné páté místo. Monika Jančová po včerejším  druhém nejlepším výkonu v semifinále si dnes neodpustila čtyři doteky branek a patří jí sedmá pozice.

Vítězství z páteční kvalifikace nezopakoval ve finále kajakářů Jiří Prskavec. Náš borec tentokrát obsadil páté místo se ztrátou 3,38s na vítězného Němce Fabiena Doerflera. Německým kajakářům se v Cardiffu dařilo a daří. Druhé místo si dnes připsal loňský vítěz z cardiffské tratě Sebastain Schubert a čtvrtým místem podpořil své týmové kolegy ještě Hannes Aigner. Mezi německý blok se vklínil pouze Fabien Lefevre, který vyjel bronz. Dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný olympijský medailista patří k největším postavám světového vodního slalomu. Od letošního roku si však musíme zvyknout na to, že Lefevre už nehájí barvy Francie. Cardiffské třetí místo je prvním velkým mezinárodním úspěchem Lefevra ve prospěch Spojených států amerických.

Živé výsledky na stránkách SIWIDATA: http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=282&User=siwidata&Season=CS_2013&Federation=ICF&PDF&Stream1=Cardiff13_Odd&Stream2=Cardiff13_Even

Dnes ještě čeká slalomáře kvalifikace a semifinále kajakářek a deblkanoistů. Zítra SP v Cardiffu uzavřou finále obou kategorií a také závody družstev.

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia