Kanoe.cz

Čeští kajakáři letos dál vládnou světovému slalomu

Vavřinec Hradilek zvítězil v kvalifikaci na prvním světovém poháru v Cardiffu a Jiří Prskavec ovládl večerní semifinále. Češi tak letos dál vládnou mezinárodním závodům kajakářů na divoké vodě a věřme, že Prskavcovi to vydrží i do zítřejšího finále. Bohužel čerstvý mistr Evropy zůstal ve finálové desítce nakonec osamocen.

Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš i Luboš Hilgert večerní semifinále nezvládli a po padesátkách uzavírali semifinálovou čtyřicítku. Kromě Prskavce se ale první den dařilo i dalším Čechům. Finále si z třetí pozice zajistil singlíř Stanislav Ježek a jen o místo pod ním figuruje ve výsledcích Michal Jáně. Pro oba singlíře jsou to dobré zprávy s výhledem k zářijovému mistrovství světa, které si tímto zajistili. Osmý singlkanoista krakovského mistrovství Evropy, Vítězslav Gebas, na Cardiff nebude vzpomínat v dobrém, protože semifinále uzavřel se čtyřmi padesátkami na 30. místě. Účast na světovém šampionátu si dnes zajistila i Kateřina Hošková. Úřadující mistryně světa postoupila do zítřejšího finále ze čtvrté pozice. Ještě lépe se vedlo Monice Jančové, která půjde do finále jako předposlední, díky druhému nejlepšímu výsledku semifinále. Kromě finálových jízd kategorií C1M, K1M, C1Ž zítra čekají na slalomáře kvalifikace a semifinále kajakářek a deblířů.

Výsledky zatím na živých stránkách SIWIDATA: http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=282&User=siwidata&Season=CS_2013&Federation=ICF&PDF&Stream1=Cardiff13_Odd&Stream2=Cardiff13_Even

Finálové jízdy singlkanoistů, kajakářů  a singlkanoistek můžete sledovat na Eurosportu 2 od 12:15 do 13:45 (start první lodě je ve 12:17)

Světový pohár můžete sledovat i online na internetu na oficiálním kanálu ICF:
http://eurovision.digotel.com/icf/index.html

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia