Kanoe.cz

Světové poháry vodních slalomářů v Cardiffu bez Volfa se Štěpánkem

Zítra začíná aktuální ročník světových pohárů ve slalomu na divoké vodě.  Stejně jako před rokem se i letos začíná série SP závody na kanále ve waleském Cardiffu. Loni se Čechům příliš na této trati nedařilo.

Nejlepším výsledkem bylo páté místo kajakářky Štěpánky Hilgertové, která by tentokrát podobné umístění rozhodne brala. Nadcházející tři světové poháry (Cardiff, Augsburg a Seu) patří, společně s už odjetým evropským šampionátem, pro Čechy k nominaci na zářijové mistrovství světa. K jistotě postupu je nutné se umístit ve finálové desítce, což se Hilgertové, ale třeba ani druhé kajakářce loňského pořadí SP Kateřině Kudějové nebo úřadující mistryni světa na singlu Kateřině Hoškové, na mistrovství Evropy v Krakově nepovedlo.

Stejně jako loni budou na britské půdě chybět deblíři Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, které snad více než dobře zaskočí mladé české lodě. Kromě třetí posádky z mistrovství Evropy - Karlovského s Jáněm - budou chtít potvrdit účast na MS vítězové české kvalifikace Kašpar se Šindlerem. Díky neúčasti Volfíků se v deblech představí také Koplík s Vrzáněm a mladíci Rohan - Svoboda. V plně reprezentační síle se české lodě představí v další lodní kategorii, která rozjede svůj závod v sobotu. Kajakářky Hilgertovou, Ornstovou a Kudějovou navíc podpoří i juniorka Karolína Galušková.

Světové poháry startují kvalifikacemi singlířů, singlkanoistek a kajakářů už zítra. První z našich se ve Walesu představí singlkanoista Michal Jáně a po něm nastoupí do slalomových branek osmý muž mistrovství Evropy Vítězslav Gebas. Z českého pohledu uzavře první kategorii nejzkušenější Čech na startu Stanislav Ježek. V mužském kajaku vyrazí do bojů o přední umístění také celá naše reprezentace včetně dvojnásobného mistra Evropy Jiřího Prskavce a třetího muže loňského seriálu světových pohárů Vavřince Hradilka.

Program prvního SP je rozdělen do tří dnů. V pátek se odjedou kvalifikace a semifinále kategorií C1 muži, C1 ženy a K1 muži. V sobotu začnou stejné kategorie finálovými jízdami, po nichž nastoupí kajakářky a deblkanoisté do kvalifikací a semifinálových bojů. V neděli jsou na programu finále kajakářek a deblířů a také závody hlídek a to ve všech pěti lodních kategoriích.

Živé výsledky SP Cardiff:
SIWIDATA - web
SIWIDATA - mobilní telefony a tablety
Stránky SP Cardiff: http://cardiffbay2013.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/en/home
Sobotní a nedělní závody k vidění také na kanálu ICF

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia