Kanoe.cz

Slalomové mistrovství Evropy by v Krakově mělo začít v sobotu

Dnes večer bude v Polsku zahájeno mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Na odpolední schůzce organizátorů s jednotlivými zeměmi zúčastněnými na šampionátu se dohodlo, že mistrovství by se mělo odjet ve dvoudenním formátu.

Voda ve Visle klesá a další výrazný vliv na definitivní podobu mistrovství bude mít zítřejší trénink, který by měl na umělé slalomové dráze poblíž Krakova proběhnout. „Dohodlo se, že se bude závodit jak v sobotu tak i neděli a to znamená, že se odjedou i závody hlídek. Individuální kategorie budou mít podobu jako naše české poháry, takže se pojede pouze jedna kvalifikační jízda a nejlepší postoupí do rovnou do finále,” potvrdil dohodnuté změny přímo z Krakova šéftrenér naší reprezentace Jiří Pultera.

Češi, lépe řečeno dvojice Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, v Krakově pojedou o obhajobu zlaté individuální medaile, kterou před rokem naše deblovka vyjela na kanále v Augsburgu. Těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě dojel v roce 2012 pozdější stříbrný medailista z Londýna kajakář Vavřinec Hradilek. Velmi dobré vzpomínky na krakovský areál má minimálně ještě dva závodníci v českém týmu. V roce 2008 se tady českým kajakářkám povedl rovněž při mistrovství Evropy nebývalý kousek, když Štěpánka Hilgertová, Marie Řihošková a Irena Pavelková obsadily v tomto pořadí celé stupně vítězů a získaly pro naše barvy všechny tři medaile. Z úspěšného tria zbyla v českém týmu pouze nejzkušenější Hilgertová, která by i letos mohla rozmnožit svou početnou medailovou sbírku. Medailové vzpomínky na pět let starý mistrovský závod v Krakově má i nejzkušenější český singlíř Stanislav ježek, který desátého května 2008 z peřejí krakovského kanálu vylovil stříbro.

Výsledky závodů můžete sledovat během víkendu online na stránkách:
http://www.canoeliveresults.com/event/krakow-eca-european-championships-canoe-slalom-2013.php

Poprvé v historii, kdy se evropský šampionát nejede v Česku, mají dostat čeští diváci šanci sledovat Evropský šampionát vodních slalomářů v přímém přenosu v České televizi.
Původně naplánované živé přenosy na kanálu ČT sport jsou v sobotu od 12:55 a v neděli od 12:30
.
Doufejme, že vše se odjede v původním časovém harmonogramu a fanoušci divoké vody nebudou o tento zážitek ochuzeni.

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia