Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová vítězi Oceania open 2013

Na olympijské trati v Penrithu se 22.-24. února uskutečnil první letošní velký mezinárodní závod, který byl zároveň i oficiální generálkou na mistrovství světa juniorů a kategorie do 23 let, které se na této trati uskuteční v příštím roce. Závod měl kvalitní zastoupení, zúčastnili se ho olympionici, mistři světa i Evropy. Dvě zlaté medaile vybojovali čeští vodní slalomáři. Vítězství si připsali Češi v obou kajakářských kategoriích. Na sobotní triumf Kateřiny Kudějové navázal dnes Jiří Prskavec a oba jsou vítězi třetího letošního závodu série World ranking race.

Z páteční kvalifikace postoupili všichni čeští závodníci až na Vavřince Hradilka, který do závodu kvůli zdravotním problémům ani nenastoupil. V sobotu se jelo semifinále a finále v kategoriích C1muži a K1ženy. V kategorii C1muži vybojoval Stanislav Ježek výborné třetí místo. V kategorii K1ženy byla nejúspěšnější Kateřina Kudějová, která porazila i domácí olympijskou medailistku a dojela si pro celkové první místo a tím i pro první místo v kategorii U23. V kategorii juniorů se Amálie Hilgertová umístila na druhém místě za Lisou Leitner z Rakouska. Do nedělního semifinále se probojovali všichni naši kajakáři. Ivan Pišvejc se nevyvaroval chyby, která ho stála penalizaci 50 trestných vteřin za neprojetí branky a to ho odsunulo na závěr semifinálové čtyřicítky. Ondřej Cvikl zajel slušnou jízdu a s jedním dotykem na brance a penalizací dvou sekund nakonec obsadil 15 pozici. Jako poslední do semifinálové jízdy nastoupil vítěz páteční kvalifikace Jiří Prskavec a ani v semifinále nenašel přemožitele a zajistil si postup do finálové desítky. Přesně v pravé poledne vystartoval finálový závod kajakářů. Rodák původem z Francie závodící v barvách Austrálie Lucien Delfour obsadil třetí pozici. Na stříbrný stupínek se prosadil německý závodník Sebastien Schubert. Jiří Prskavec ještě vylepšil svůj semifinálový čas a s odstupem více jek jedné vteřiny zvítězil. Česká republika se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile stala nejúspěšnější zemí mistrovství.