Kanoe.cz

Po stříbru v Seu vede slalomářka Kateřina Hošková pořadí světového poháru

Dvě medaile si vyjeli Češi ve třetím podniku letošního seriálu světových pohárů. Na kanále ve španělském Seu d'Urqell se do finále dostaly jen tři české lodě, ale hned dvě přetavily svou účast v medaili. Stejně jako před týdnem skončila druhá singlkanoistka Kateřina Hošková, kterou úspěch v Seu vynesl na post průběžně vedoucí závodnice světového poháru za letošní rok.

Hošková po dojezdu své finálové jízdy v Seu čekala v cíli jako lídr soutěže a vydržela čekat až do poslední soupeřky na trati, Francouzky Loirové. Vítězka semifinále Loirové ve finále měla pouze jeden šťouch a to rozhodlo o jejím vítězství. Druhou Hoškovou s šesti trestnými vteřinami porazila Loirová o 3,90s a podruhé za sebou zvítězila v závodě světového poháru. Poprvé v letošní sezoně se mezi nejlepší tři dostala Kateřina Kudějová. Naše kajakářka vyhrála semifinále a také ve finále jela výborně. Kudějová zajela vůbec nejrychleji, bohužel se nevlezla do povodné branky sedmnáct a po ťuku na pravé tyči inkasovala od rozhodčích dvousekundovou penalizaci a propadla se za vítěznou Slovinku Kragejlovou a stříbrnou Francouzku Ferovou na třetí místo. Kateřina se také posunula vzhůru celkovým pořadím SP, kde už figuruje na šestém místě. Třetí finálovou účast české kanoistice zajistila singlkanoistka Anna Kašparová, která obsadila desáté místo. Do finále se tentokrát nedostal ani jeden český kajakář. Vavřinec Hradilek obsadil konečné třinácté místo, avšak posunul se na průběžnou třetí příčku hodnocení kajaku v SP. Famózní víkend si znovu připsal francouzský vodní slalom. Borci ze země galského kohouta vyhráli tři z pěti kategorií a i ve zbylých dvou disciplínách se umístili na stupních vítězů. Po premiérovém vítězství ve světovém poháru minulý týden v Pau si prvenství zopakoval kajakář Etienne Daille a na čele průběžného pořadí má Francouz s českou krví už téměř šedesátibodový náskok na druhého Němce  Doerflera. Sílu francouzského kajaku dokumentuje fakt, že v nejlepší čtyřce se v Seu objevili hned tři francouzští reprezentanti.

Bohužel ani v katalánském Seu nepřekročili čeští singlíři svůj stín a znovu všem našim reprezentantům zůstaly dveře do finále uzavřeny. V semifinále obsadili Gebas, Mašek a Indruch třinácté čtrnácté a šestnácté místo. Po fantastickém výkonu a drtivém vítězství minulý týden v Pau si brousil dvojnásobný olympijský vítěz Tony Estanguet z Francie zuby na další triumf. Estanguet vyhrál semifinále, jenže ve finále to tentokrát na vítězství nestačilo. Hlavní překážkou byly dva doteky, které Estanguet vyrobil a ani nejrychlejší čas tentokrát nestačil a Tony skončil třetí. Titul na domácí vodě vybojoval Jordi Domenjo, před Britem Davidem Florencem. Čtvrté místo stačilo Slováku Slafkovskému k postupu do čela pořadí SP. Do finále se poprvé v letošním ročníku SP nepodívala ani jedna deblovka. Po šestých místech Karlovského s Jáněm v Cardiffu a Přindy s Havlíčkem v Pau bylo v Seu českým maximem dvanácté místo dvojice Kašpar Šindler. Vítězství v deblu po týdnu zopakovala francouzská posádka Labarelle Peschier, ktera znovu porazila slovenské bratrance Škantárovi a o bod je předstihla i v celkovém hodnocení SP.

Vrcholné světové akci vodních slalomářů si teď na čas dají pauzu. Světový pohár bude pobračovat za dva měsíce čtvrtým podnikem na kanále v Praze Tróji, předtím se však  rozdělí v Londýně medaile olympijské a doufejme, že alespoň jedna z nich se podívá i do Čech. Nejbližší akcí v programu světového vodního slalomu je však mistrovství světa juniorů a třiadvacítek ve Spojených státech amerických, kde šampionát startuje už desátého července. Fanoušci divoké vody a českých lodí zvlášť však nemusí čekat tak dlouho. Držet palce našim reprezentantům můžou už od středy, kdy ve francouzském La Plagne startuje mistrovství světa ve sjezdu.
 
Průběžné pořadí SP:

http://events.slalom.canoeicf.com/en/standings/standings-2012
Výsledky SP v Seu d'Urqell:
http://laseudurgell2012.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/en/race-info/results

Záznam finálových jízd můžete shlédnout na webu  ICF Planet Canoe TV

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia