Kanoe.cz

Slalomáři jedou v La Seu d'Urgell potřetí o medaile ve světovém poháru

Týden se chýlí ke konci a je tu další světový pohár ve slalomu na divoké vodě. Měsíc před dvacetiletým výročím her v Barceloně jim vzdá hold  závod na olympijském kanále v La Seu d'Urqell. Vyhledávanou trať vyprojektoval Slovák Ondrej Cibák a díky tomu charakterem připomíná kanál v Liptovském Mikuláši.

Není skoro rok, aby se v Pyrenejích nejala nějaká významná mezinárodní akce. Loni se tu například jelo mistrovství Evropy, z nějž přivezl jedinou individuální, českou medaili kajakář Jiří Prskavec. Mladý borec tentokrát v týmu chybí, kdo však chybět nebude to je stříbrný kajakář z minulého víkendu v Pau Jan Vondra nebo stříbrná singlkanoistka Kateřina Hošková.

Z francouzského Pau do španělského Seu d'Urqell to je kousek, necelých tři sta kilometrů. Český tým se jen přesunul ze severní na jižní stranu Pyrenejí a připravoval se na třetí díl světového poháru. Národní tým vystartuje do třetího svěťáku ve stejném složení jako v Pau. Španělský kanál je zcela jiný než ten v Pau a tak se výsledky asi znovu notně promíchají. Na startu se sejde téměř totožná konkurence jako před týdnem, což znamená že znovu budou chybět čeští i slovenští olympionici s výjimkou kajakáře Vavřince Hradilka. Brány do finále by konečně chtěli otevřít čeští singlíři, kteří ani v Cardiffu ani v Pau do nejlepší desítky nenakoukli. Ve Francii se nedařilo ani kajakářkám a i ony jsou silně motivované ukázat svou sílu..

Třetí díl světového poháru v Seu d'Urqell bud na dva měsíce dílem posledním. Seriál SP si dá po Španělsku olympijské prázdniny a vrátí se až poslední týden v srpnu do České republiky na generálku nadcházejícího MS 2013 v Praze Tróji.

Program závodů je stejný jako minulý týden v Pau. Detailní rozpis najdete na oficiálních stránkách

Průběžné pořadí SP 2012
Startovní listiny SP v Seu

Výsledky 3. SP:

Živý přenos z finálových jízd budete moci sledovat na webu  ICF Planet Canoe TV

Oficiální stránky 3. Světového poháru 2012 - Seu, Španělsko:
http://laseudurgell2012.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia