Kanoe.cz

Slalomáři vplouvají do bitvy o Londýn

Na Slovensku dnes začíná Mistrovství světa ve vodním slalomu na divoké vodě. Vrchol sezóny má tentokrát ještě větší příchuť výjimečnosti než tomu bývá jindy. Na kanále v Čunovu půjde o místa pro olympijské hry v Londýně.

Tvrdým sítem kvalifikace projdou jen ti skutečně nejlepší. Češi mají jasný cíl. Vyválčit účastnické místo ve všech čtyřech olympijských disciplínách (kajak mužů a žen, singlkánoe a deblkánoe mužů). Od znovuzavedení vodního slalomu do programu Her v roce 1992 Češi (Čechoslováci) nikdy na nejvyšší akci nechyběli a bojovali ve všech disciplínách o medaile. Na Mistrovství světa se rozdělí místa pro jednotlivé státy, jmenovité obsazení se bude v českém případě řešit až při jarní domácí nominaci. Olympijská kvalifikace v Čunovu má ze strany ICF jasná pravidla:
1.    Rozhoduje absolutní pořadí v závodě MS 2011.
2.    Účast si zajistí nejlepších 8 lodí v kategorii C2 (deblkánoe), 15 lodí v kategoriích K1 (kajak) muži a ženy a nejlepší desítka v kategorii C1 (singlkánoe).
3.    Místenku do Londýna získá maximálně jedna loď v kategorii za stát.

„Kvóty jsou docela ostré, ale věřím, že právě na Mistrovství světa bychom měli uspět. Pokud se nestane nějaký úplný výbuch, tak bychom  měli místa pro Londýn vyjet,“ věští těsně před startem MS český šéftrenér Jiří Pultera. „Příští rok proběhne ještě donominace na Mistrovství Evropy, ale tam se pojede už jen o zanedbatelný počet míst a bude to mnohem těžší než teď na Slovensku,“ připomněl Pultera, že olympijská kvalifikace se uzavře až na jaře příštího roku v německém Augsburgu.

Češi jsou na šampionát připraveni. Do týmu se díky zvládnutému domácímu šampionátu vrátila dvojice Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.  V pozici české jedničky se však v deblech představí dvojice Jakub Vrzáň – Tomáš Koplík, tedy obhájci loňského čtvrtého místa z MS a aktuálně bronzová posádka ze závodů světového poháru 2011. V našem výběru nechybí ani obhájce loňského světového stříbra kajakář Vavřinec Hradilek, kterému letos hodně dýchá na záda junior Jiří Prskavec. Mladý kajakář už letos vybojoval bronz na evropském šampionátu a Hradilka porazil i před týdnem na domácím šampionátu pod lipenskou přehradou. V Čunovu nechybí ani vítěz letošního seriálu SP singlkanoista Stanislav Ježek nebo kajakářka Štěpánka Hilgertová, která na náročném kanále před devíti lety získala bronz při Mistrovství Evropy.

Ve čtvrtek se na MS jede kvalifikace a v pátek pak veledůležitá semifinále, v nichž se rozhodne o většině míst pro OH v Londýně. Víkend pak  bude rozdělen na boje o medaile v závodech jednotlivců i tříčlenných týmů.

Program MS: http://sk.canoeslalom2011.com/spectators/programme
Stránky MS: http://sk.canoeslalom2011.com/

Live výsledky včetně technického videa

 

 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia