Kanoe.cz

Češi vezou čtyři individuální medaile z MEJ a ME U 23 ve slalomu

Tři individuální medaile vybojovali na Mistrovství Evropy čeští junioři ve slalomu na divoké vodě a jeden cenný kov do sbírky přidali slalomáři do 23 let. Na řece Vrbas v Bosně se mimořádně dařilo našim nejmladším závodníkům.

Na loňské medailové úspěchy navázali kajakář Jiří Prskavec i kajakářka Pavlína Zástěrová, kteří svorně berou stříbro. Bronzovou medaili si z Bosny veze dvojice deblířů Radek Pospíchal - Marek Cepek. S velkými nadějemi jsme také čekali na sobotní večer, kdy se za umělého osvětlení jely finále třiadvacetiletých. Český vodní slalom měl ve finálových kláních hned sedm želízek, medailová radost v českém táboře propukla „jen" po závodě deblířů, kde dvojice Ondřej Karlovský - Jakub Jáně vybojovala stříbro. Naši deblkanoisté druhým místem navázali na loňský bronz ze šampionátu v německém Markleebergu. Bohužel obhajoba medailových pozic se nepovedla kajakářce Kateřině Kudějové, která na Vrbasu dojela pátá a po zlatu z roku 2009 a stříbru z loňského roku zůstala tentokrát bez individuální medaile.

Individuální závody na šampionátu v Bosně a Hercegovině vyšly skvěle reprezentaci Slovinska. Mezi juniory zvítězil v kajaku Simon Brus, který po vítězství v kvalifikaci a třetím místě v semifinále nedal soupeřům, včetně Jiřího Prskavce, ve finále šanci a s téměř pětisekundovým náskokem zvítězil. Pravý slovinský zlatý útok však přišel až ve finálových jízdách závodníků do 23 let. Z pěti kategorií ovládli Slovinci hned tři. Zlato si z Vrbasu vysloužili favorité deblů Luka Taljat se Sašou Božičem. Nejrychlejší byla v kajaku také Eva Terčeljová a zlatý den slovinského slalomu završil triumf singlkanoisty Anže Berčiče.

Z českých lodí se ve finále, kromě medailistů, představili ještě čtyři junioři a dalších šest lodí v kategorii do 23 let. Z juniorů skončila nejvýše na čtvrté pozici singlkanoistka Jana Matulková. Šesté místo si mezi juniory připsali kajakářka Karolína Galušková a deblíři Lukáš Rohan s Adamem Svobodou. Singlkanoistka Petra Fryšová obsadila sedmou příčku.

V kategorii do 23 let měla k medailovému umístění nejblíže čtvrtá singlkanoistka Monika Jančová. Časově mnohem blíže však byl cenný kov pro pátou kajakářka Kateřinu Kudějovou, které k bronzu scházely necelé dvě vteřiny a shodně pátým deblířům Jonáši Kašparovi s Markem Šindlerem, kterým stříbro uniklo kvůli dvěma ťukům. Další naše kajakářka ve finále do 23 let Veronika Vojtová obsadila osmé místo a kajakáři Jan Vondra s Ondřejem Tunkou uzavřeli finálovou desítku.

Dnes pokračuje šampionát finálovými závody hlídek. Uzavřeny jsou už všechny závody družstev juniorů, z nichž Češi vytěžili dvě stříbra. O obě se postarali závodníci na singlkánoích. První umístění na pódiu vybojovala trojice singlířů Marek Cepek, Jakub Mrůzek a Jakub Hojda, o druhé se postaraly singlířky Jana Matulková, Petra Fryšová a Denisa Foltysová. V pravé poledne startují hlídky v kategorii do 23 let a Češi se po postupu ze semifinálových klání představí v bojích o medaile ve všech čtyřech lodních kategoriích.

Výsledky živě na stránce:
http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=ecbl2011&User=slovenia&Season=CS_2011

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia