Kanoe.cz

Vítězstvím kajakáře Víta Přindiše začalo MEJ a U 23 ve slalomu v Bosně

Na řece Vrbas v Bosně a Hercegovině začalo kvalifikacemi Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let. V této balkánské zemi se podobně významná akce ve slalomu na divoké vodě koná poprvé a pro závodníky připravili pořadatelé novinku, kterou si vyzkoušeli před dvěma lety na MS v raftingu.

Sobotní finálový blok třiadvacítek odstartuje v Banja Luce až v devět hodin večer a závodní maraton za umělého osvětlení skončí až těsně před půlnocí. Závodníci, včetně těch českých, si netradiční noční ježdění vyzkoušeli v týdnu při tréninku a pro diváky toto zpestření slibuje silné zážitky.

Už dnes vstoupili Češi do kvalifikací v kategoriích kajakářů, singlkanoistů a singlkanoistek. Naši závodníci v úvodní den Mistrovství potvrdili pozoruhodně vysokou úroveň českého kajaku v posledních letech. V kategorii do 23 let zvítězil v konkurenci téměř šedesáti závodníků Vít Přindiš. V první desítce skončili také Jan Vondra(5. místo) s Ondřejem Tunkou (6. místo) a všichni tři Češi suverénně zvládli první síto evropského šampionátu. Mezi juniory obsadil náš favorit a obhájce titulu Jiří Prskavec druhou pozici. Prskavec zajel vůbec nejrychlejší čas a podlehl pouze loňskému vítězi Olympiády mládeže v Singapuru Slovinci Simonu Brusovi. Do první desítky se na osmém místě vešel i Petr Binčík.

V pátek ME v Bosně pokračuje kvalifikacemi kajakářek a deblířů. Česká republika bude mít na startu velkou favoritku v osobě kajakářky Kateřiny Kudějové. Naše závodnice vyhrála ME 23 před dvěma lety, vloni získala stříbro a letos se začala intenzivně prosazovat i mezi seniorkami.  Kudějová však bude mít řadu silných soupeřek a to zejména mezi závodnicemi ze Slovinska a Německa. Medailové ambice mají i juniorské kajakářky Karolína Galušková s Pavlínou Zástěrovou, které si loni přivezli individuální medaile ze všech vrcholných mezinárodních juniorských akcí. Silné trio posíláme také do závodu třiadvacetiletých deblkanoistů. Posádky Kašpar – Šindler, Gotvald – Vlček i Karlovský – Jáně slavily úspěchy v juniorských kategoriích a poslední jmenovaná loď obhajuje v Bosně bronz z loňského šampionátu do 23 let. Při pohledu do startovní listiny však je jasné, že získat individuální medaili v závodě deblířů nebude ani trochu jednoduché.

Kromě individuálních závodů se na Vrbasu pojede také o evropské tituly  v hlídkách. Finálové boje juniorů i třiadvacetiletých jsou rozloženy do obou víkendových dnů. Detailní program naleznete na stránkách ME: http://euro2011kajakvrbas.info/CP.htm

Živé výsledky a archív všech závodů najdete na stránce: http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=ecbl2011&User=slovenia&Season=CS_2011

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia