Kanoe.cz

Kajakářka Hilgertová pátá na SP v Německu

Na závodě Světového poháru v německém Markleebergu se Češi poprvé letos neprosadili na stupně vítězů. Do finálové desítky se naši slalomáři dostali v pětinásobném zastoupení, až na stupně vítězů to však tentokrát nestačilo.

Přitom v neděli to bylo pro naše závodníky rozjeté více než slibně. Irena Pavelková byla v soutěži kajakářek v semifinále nejlepší a deblíři Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm skončili druzí. Ve finále se však slalom na divoké vodě jede znovu od nuly a Češi z prvních míst klesli. Nejvýše ze všech našich závodníků najdeme ve výsledcích kajakářku Štěpánku Hilgertovou, která po druhém místě v kvalifikaci obsadila ve finále páté místo. O příčku za Hilgertovou figuruje vítězka semifinále Irena Pavelková. Už v sobotu dojela mezi singlířkami Kateřina Hošková sedmá a kajakář Vavřinec Hradílek obsadil deváté místo. Poslední Češi ve finále SP v Markleebergu dvojice Koplík - Vrzáň dokončila svůj závod jako osmá. Závody na kanále v Markleebergu se staly slovenskou záležitostí. Slalomáři našich východních sousedů zvítězili hned ve třech z pěti kategorií. Vítězství si domů veze singlkanoista Michal Martikán, kajakářka Jana Dukátová a deblová dvojčata Peter a Pavol Hochschornerovi. V mužském kajaku se z prvenství raduje Francouz Pierre Bourliaud a v singlu žen zvítězila stejně jako před týdnem Australanka Jessica Foxová.

V průběžném hodnocení SP si naši závodníci lehce pohoršili. O vedení v kategorii singlířů přišel v Markleebergu 22. Stanislav Ježek, kterého na prvním místě vystřídal Slovák Matěj Beňuš. O jednu příčku na nynější čtvrté místo klesl také kajakář Vavřinec Hradílek. Dolů na desáté místo padla před Markleebergem třetí kajakářka Kateřina Kudějová, která stejně jako kajakář Jiří Prskavec do Německa kvůli blížícímu se šampionátu do 23 let vůbec neodjela.  Naopak na čtvrtou příčku si polepšila kajakářka Irena Pavelková a sedmí jsou po třech závodech deblíři Koplík s Vrzáněm.

Z výsledků našich závodníků v Markleebergu zmiňme ještě jedenáctou pozici kajakářky Kateřiny Hoškové a deblkánoe Lukáš Přinda – Jan Havlíček. Oběma českým lodím tak o jedno místo unikl postup do finálových bojů o cenné kovy. Kateřině Hoškové navíc umístění v top ten proklouzlo mezi prsty o nicotný rozdíl 0,05 s.  Po třetím podniku SP v Německu se série na víc jak měsíc odmlčí, aby se v polovině srpna vrátila na své finále do Prahy. Slalomový junioři a závodníci do 23 let však už příští týden pojedou v bosenské Banja Luce na řece Vrbas o evropské medaile.

Výsledky SP v Markleebergu ve formátu PDF:
Semifinále C1 muži: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/C1M_S.pdf
Finále C1 muži: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/C1M_T.pdf
Semifinále K1 muži: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/K1M_S.pdf
Finále K1 Muži: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/K1M_T.pdf
Semifinále K1 ženy: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/K1W_S.pdf
Finále K1 ženy: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/K1W_T.pdf
Semifinále C2 muži: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/C2M_S.pdf
Finále C2 muži: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/C2M_T.pdf
Semifinále C1 ženy: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/C1W_S.pdf
Finále C1 ženy: http://www.slalomworldcup.com/files/Results/C1W_T.pdf

Průběžné pořadí SP:
http://canoeicf.com/icf/Aboutoursport/Canoe-Slalom/Rankings/2011/World-Cup-Standing.html

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia