Kanoe.cz

Češi v Markleebergu obhajují medailové pozice v průběžném pořadí SP

Slalomáři zítra vstoupí do třetího dílu letošního seriálu Světových pohárů. Po slovinském Tacenu a francouzském L’Argentiere La Bessée se karavana vodních slalomářů přesunula do německého Markleebergu, předměstí Lipska.

Zánovní slalomová dráha, která vznikla na zelené louce u jezera Markleeberger See, vítá nejprestižnější závod ve své krátké historii. Řada českých závodníků však vodu v Německu dobře zná. Loni se tu totiž konalo Mistrovství Evropy juniorů a třiadvacítek ve slalomu. V srpnu 2010 tady Jiří Prskavec získal titul juniorského mistra Evropy v závodě jednotlivců i družstev a něco podobného by si určitě chtěl zopakovat. Právě náš junior je jedním z největších překvapení letošní sezóny. Po fantastickém bronzu na Mistrovství Evropy se i v dalších závodech prosazuje mezi nejlepší a po dvou zastávkách SP figuruje v průběžném pořadí za třetím Vavřincem Hradílkem a čtvrtým  Lubošem Hilgertem na celkovém pátém místě. Skvěle rozjetou má letošní sezónu singlíř Standa Ježek, který se po stříbru v Tacenu a bronzu ve Francii vyhřívá na pozici lídra  SP. Mezi nejlepšími třemi je průběžně také kajakářka Kateřina Kudějová.

V Markleebergu se v pátek začne souboji singlkanoistů, singlkanoistek a kajakářů v kvalifikacích. V sobotu dopoledne se zmíněné tři kategorie rozjedou v semifinále o postup do nejlepších desítek, které se po poledni následně utkají o medaile ve finálových jízdách. Sobotní odpoledne je vyhrazeno kvalifikaci kajakářek a deblkanoistů. Semifinále kategorií K1 ženy a C2 muži se pojede v neděli dopoledne a těsně po poledni se ve finále rozhodne o cenných kovech a ještě cennějších bodech do letošního seriálu SP.

Program SP v Markleebergu v PDF bulletinu: http://www.slalomworldcup.com/files/Information_Bulletin_2011_ICF_CSL_World_Cup_Markkleeberg.pdf
Průběžné pořadí SP ve vodním slalomu po dvou závodech: http://www.canoeicf.com/icf/Aboutoursport/Canoe-Slalom/Rankings/2011/World-Cup-Standing.html
Průběžné výsledky z Markleebergu na: http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=183&User=leipzig&Season=CS_2011

ICF Live TV - nabízí Live přenos z finálových jízd a záznamy z předchozích SP.
ČT4 Sport nabízí komentované sestřihy ze SP Tacen (po 4.7. od 20:05), SP L'Argentiere (po 11.7. od 18:30)

 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia