Kanoe.cz

Kajakářka Kateřina Kudějová poprvé na stupních vítězů v závodě SP

Český vodní slalom si z druhého Světového  poháru ve Francii veze celkem tři medaile. Dnes z řeky Durance vylovila bronz kajakářka Kateřina Kudějová a navázala na sobotní třetí místa singlíře Ježka a kajakáře Hilgerta.
Záznam z nedělního finále vysílá Eurosport v pondělí 10:15

Vítězka české kvalifikace do reprezentačního družstva ve Francii zajela nejlepší závod mezi seniorkami. Kudějová vyhrála už včerejší kvalifikaci, v semifinále byla třetí a skvěle zvládla i svou finálovou jízdu. Zlato Kateřině uniklo jen kvůli ťuku na osmnáctce. Přesto je bronz pro mladou kajakářku prvním velkým úspěchem na světové scéně mezi seniorkami.  Vítězství ve Francii bralo Slovensko, nejrychlejší totiž byla Jana Dukátová. Sestra včerejšího vítěze singlu Slováka Matěje Beňuše Dana Mann obsadila v ženském kajaku čtvrté místo. Podařený SP ze strany Španělska podtrhla druhá nejrychlejší kajakářka dne Maialen Chourrautová.

Úspěšně skončil druhý SP i pro Irenu Pavelkovou. Zkušená kajakářka byla poslední českou lodí, která dnes dokázala proplout nástrahami semifinále až do finálových bojů. Pavelková obsadila celkovou šestou příčku a tím si zajistila start na zářijovém Mistrovství světa v Bratislavě.

Český vodní slalom měl díky kajakářkám v neděli ve finále dvojnásobné zastoupení. České deblkánoe do bojů o medaile nezasáhly. Nejlepší duo Lukáš Přinda – Jan Havlíček skončilo jedenácté a jako první nepostoupilo ze semifinále. V deblech se naplno radovali domácí. V poslední disciplíně Francouzi získali jediné zlato. Vítězi se stala posádka Klauss – Peche před slovinskými mladíky Taljatem s Božičem, kteří zajeli suverénně nejrychleji, ale ťuk je připravil o vítězství.

Z dalších českým lodí skončili deblíři Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm třináctí a Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem patnáctí. Rovněž patnáctá je i kajakářka Eva Ornstová a Štěpánka Hilgertová po padesátce na brance číslo dvacet klesla na konečnou 26. pozici.  Příští týden seriál SP pokračuje. Nejlepší slalomáře přivítá kanál v německém Markleebergu nedaleko českých hranic.

Výsledky nedělních závodů SP ve formátu PDF:
Kajak ženy finále: http://www.largentierecanoe2011.com/fr/wp-content/uploads/2011/07/K1W_RESULT_FINAL.pdf
Kajak ženy semifinále: http://www.largentierecanoe2011.com/fr/wp-content/uploads/2011/07/K1W_Result_semifinal.pdf
Deblkánoe muži finále: http://www.largentierecanoe2011.com/fr/wp-content/uploads/2011/07/C2M_RESULT_FINAL.pdf
Deblkánoe muži semifinále: http://www.largentierecanoe2011.com/fr/wp-content/uploads/2011/07/C2M_RESULT-LIST-SEMIFINAL.pdf 

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia