Kanoe.cz

Slalomáři jsou na Světovém poháru ve Francii

Vodní slalomáři z 37 zemí světa se scházejí ve francouzských Alpách k druhému podniku letošního seriálu Světových pohárů.  Závodníci, včetně všech českých želízek, jsou ve městě L'Argentière-la-Bessée v nadmořské výšce jednoho kilometru.

O body a medaile se pojede na řece Durance, hlavním toku jihovýchodní Francie, která byla speciálně upravena, aby vyhovovala slalomu na divoké vodě. Ve startovní listině druhého Světového poháru najdeme všechny hlavní favority s výjimkou slovenského singlíře Michala Martikána, který stejně jako před týdnem chybí.  Mezi aspiranty na cenné kovy však rozhodně nechybí druhý muž prvního závodu SP v Tacenu, singlkanoista Stanislav Ježek. Branky postavené pro páteční a sobotní kvalifikace z Francie popsal šéftrenér Jiří Pultera: „Je to dost dlouhá a lehká trať, což nevím, jestli nám bude úplně vyhovovat. Je to ale jenom kvalifikace, tak uvidíme, jak si s tím poradíme. Vody v řece je akorát, teče sice z ledovce, ale nijak dramaticky během odpoledních hodin rozhodně nestoupá,“ popsal ve stručnosti úsek řeky Durance Pultera.


Stejně jako ve Slovinsku bude i druhá část seriálu SP veledůležitá pro tři české lodě, které zatím nepotvrdily účast na zářijovém světovém šampionátu. Kajakářka Irena Pavelková, deblíři Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem a singlkanoista Tomáš Indruch budou mít třetí příležitost protlačit se do finálové desítky, čímž by si zajistili start na bratislavském Mistrovství světa. Češi přivezli individuální medaili jak minulý týden z SP v Tacenu, tak z Mistrovství Evropy v Seu, které se konalo před třemi týdny. Bilance našich barev však mohla být ještě lepší. Kajakář Hradílek, kajakářka Hilgertová, deblíři Koplík s Vrzáněm nebo singlířka Hošková už v letošní sezóně ukázali, že o individuálních medailích nemusí jen snít. Možná právě ve Francii se jim podaří prosadit na pódiová umístění. Nemusí však zůstat jen u zmíněných lodí. Skvělé vzpomínky na L'Argentière má bezesporu singlíř Tomáš Indruch, který jako jediný Čech před pěti lety z mléčných vod Durance vylovil individuální kov (bronz) při Mistrovství Evropy. Ze současného kádru si tehdy medaili z hlídek vezli domů také kajakářky Hilgertová s Pavelkovou a singlíř Ježek.

Program 2. SP ve vodním slalomu se oproti minulému týdnu změnil. Na vině je televize, která měla zájem o vysílání finále singlkanoistů. V pátek 1. 7. se kvůli tomu pojedou kvalifikace a semifinále kajakářů, singlířů a singlkanoistek a stejné lodní kategorie se hned v sobotu ráno utkají o medaile. Sobotní odpoledne je pak vyčleněno kvalifikaci kajakářek a deblířů a v neděli se dojedou semifinále a finále v kategoriích C2 muži a K1 ženy.

Program v PDF na stránce: http://www.largentierecanoe2011.com/fr/wp-content/uploads/2011/06/ABC2011_DETAILED_SCHEDULE_OFFICIAL_VERSION_UPDATE_30_JUNE.pdf
Stránky  SP ve Francii: http://www.largentierecanoe2011.com/en/

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia