Stanislav Ježek zahájil Světový pohár stříbrem

První závod Světového poháru této sezóny přinesl Čechům díky singlkanoistovi Stanislavu Ježkovi stříbro. Čtyřiatřicetiletý borec na trati ve slovinském Tacenu v sobotu zajel vůbec nejlepší čas, kvůli jedinému doteku však klesl na konečné druhé místo.

Standa Ježek jako jediný dokázal stlačit ve finále čas pod sto sekund. Ve velice těsném souboji o vítězství nakonec naší jedničce chybělo pouhých 0,35 setin sekundy. Vítězem se na náročné trati stal Brit David Florence a bronz se ztrátou tři desetin na Ježka vybojoval slovenský singlíř Alexander Slafkovský. Vítězslav Gebas a Tomáš Indruch skončili na 22. respektive 23. místě.

Česká kanoistika měla ve finále účast i ve všech dalších finálových kláních. V sobotu skončili kajakář Vavřinec Hradílek i singlkanoistka Kateřina Hošková pátí. V neděli byly Čechům souzeny sedmá místa, které získali kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoisté Jakub Vrzáň s Tomášem Koplíkem.

V kategorii kajakářů se na Sávě radovali domácí. Vítězem se stal favorit Peter Kauzer a druhý dojel další domácí borec Jure Meglič. Do finálové desítky postoupil z Čechů Vavřinec Hradílek, který stejně jako v semifinále i ve finále obsadil páté místo. Na trati, kde v září vybojoval stříbro na Mistrovství světa se Vávra opět prosadil mezi nejlepšími a mohl být dokonce ještě lepší. Nebýt dvousekundové penalizace, zařadil by se Hradílek hned za domácí duo na třetí místo. Postup do finále o čtyři desetiny unikl Jiřímu Prskavcovi. Luboš Hilgert skončil 21.

Páté místo v Tacenu obsadila rovněž singlkanoistka Kateřina Hošková. Naše jediná singlířka postoupila do závěrečných bojů o medaile z druhého místa. Ve finále bohužel Katka výkon ze semifinále nedokázala zopakovat a klesla na páté místo. Vítězkou se stala Rosalyn Lawrencová, která před týdnem zvítězila na Mistrovství světa ve sjezdovém sprintu v německém Augsburgu.

Také v neděli se čeští slalomáři prosadili do finále. Štěpánka Hilgertová v semifinále dojela třetí a na stejné pozici figurovala i posádka Jakub Vrzáň s Tomášem Koplíkem. Také ve finále obsadily obě naše lodě shodné, sedmé pozice. Po roční pauze bez vítězství ve Světovém poháru vyhrála ve Slovinsku deblkánoe dvojčat Peter a Pavol Hochschornerových. Fenomenální Slováci jasně dominovali, když druhé Francouze Biso – Picco porazili o téměř tři sekundy. Třetí skončili další Slováci, bratranci Škantárové.  Přinda s Havlíčkem stejně jako Hradílek se Sehnalem skončili v semifinále. V kategorii kajakářek vyhrála Němka Pfeiferová a druhá dojela Slovenka Dana Mannová, která předstihla duo domácích Krageljová Terčejlová. Druhá z Češek Kateřina Kudějová skončila 13.

Na prvním podniku SP si žádná ze tří zbývajících českých lodí účast na Mistrovství světa nezajistila. Stejně jako singlíř Indruch do finále nepostoupila kajakářka Irena Pavelková (15. v semifinále) ani deblíři Václav Hradílek –Štěpán Sehnal (14. místo v semifinále).