Kanoe.cz

V Tacenu začíná Světový pohár pro rok 2011 ve slalomu

Slalomové reprezentaci na divoké vodě pokračuje nabitý program. Po týdenní pauze, kterou si reprezentanti mohli dopřát po evropském šampionátu, se už znovu musí slalomáři soustředit na závodění.

O víkendu Češi vstoupí do letošního seriálu Světových pohárů soutěží ve slovinském Tacenu. Kanál, který loni hostil světový šampionát, je první ze tří zastávek SP 2011.   O týden později se vodáci za divokou vodou přesunou k druhému podniku na francouzskou trať do L'Argentiere la Bessee. Letošní seriál Světového poháru pokračuje druhý červencový víkend v německém Markleebergu a vše se uzavře u nás na trati v Praze Tróji při finálovém závodě v polovině srpna. Češi se do Tacenu vypravili v plném počtu. Ke kompletní reprezentaci z evropského šampionátu se na Poháry přidávají kajakáři Vít Přindiš s Michalem Buchtelem a spolu s nimi také kajakářka Eva Ornstová. Rozšíření počtu startujících podle úspěšnosti jednotlivých států je v tomto roce novinkou a pro nás je to určitě inovace příjemná.

Do Slovinska zavítala kompletní světová špička. Proti nedávnému evropskému šampionátu se startovní pole rozrostlo o kanoisty z Austrálie, Spojených států amerických a také o lodě, které mohou některé vyspělé státy přihlásit nad tradiční kvótu tří reprezentantů.  Program v Tacenu zahájí v pátek kvalifikace a o víkendu závody vyvrcholí boji o medaile. Sobota je vyhrazena semifinálovým a finálovým jízdám singlířů, singlířek a kajakářů. Neděle bude patřit deblířům a kajakářkám.

Kromě celkového pořadí a útoku na medaile, budou nadcházející tři víkendy klíčové pro tři české lodě. Kajakářka Irena Pavelková, singlkanoista Tomáš Inchruch a deblkánoisté Václav Hradílek Štěpán Sehnal, tedy třetí lodě domácí nominace, mají během Světových pohárů šanci potvrdil svou účast na zářijovém Mistrovství světa na Slovensku. K jistotě účasti potřebují zmínění sportovci alespoň jednou proniknout do finálové desítky. Jediný, kdo si z třetích lodí už start vybojoval, je bronzový kajakář z Mistrovství Evropy Jiří Prskavec.

Na kanálu ve slovinském Tacenu panuje příjemné, teplé počasí. Pořadatelé však na zítřek hrozí vydatným deštěm, který by mohl zvednout hladinu podobně jako loni během Mistrovství světa, kdy se závodní program musel různě přizpůsobovat přírodním podmínkám. Letos však slalomáři věří, že na podobně dramatický scénář nedojde.

Živé výsledky můžete sledovat na stránce: http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=181&User=slovenia&Season=CS_2011

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia