Kanoe.cz

Čechům patří dvě zlata z hlídek

Čechům patří dvě zlata z hlídek Čeští slalomáři na divoké vodě pod Pyrenejemi dokázali že v závodě hlídek patří k absolutní špičce. Dnes odpoledne nenašli kajakářky ani deblkanoisté přemožitele a získali oba tituly evropských šampiónů.
Trojice kajakářek Kateřina Kudějová, Štěpánka Hilgertová a Irena Pavelková po vítězství v kvalifikaci zopakovala nejlepší výkon i ve finále a bere zlato. Češky nejvíce bojovaly s družstvem Rakouska, které v cíli porazily o necelých devět desetin sekundy. Naše hlídka ve Španělsku navázala na loňský titul světových šampiónek. V týmu akorát nahradila Marii Řihoškovou Kateřina Kudějová.

Pro Kudějovou to byl vůbec první start na vrcholné seniorské akci, který hned ozdobila zlatou medailí. Navíc přidala mladá kajakářka také fantastický výkon v individuálním závodě, kde skončila šestá.  Druhá Češka v dnešní soutěži, Irena Pavelková, skončila jedenáctá a jako první nepostoupila do finále. Mistryní světa je Němka Claudia Baerová, stříbro bere Slovenska Dukátová a bronz putuje do Velké Británie zásluhou Elizabeth Neaveové.

 

 

 

 Zlatá je také šestice deblířů Lukáš Přinda – Jan Havlíček, Václav Hradílek – Štěpán Sehnal a Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáňem.  Rovněž v závodě deblířů rozhodovaly setinky. Češi měli před druhými Němci k dobru pouhých 0,85 setin sekundy. Třetí dojely tradiční favorité této disciplíny, Slováci.

 
V individuálním závodě deblířů se české lodě do finále neprobojovaly. Zlatá medaile je znovu v majetku fenomenálních slovenských bratrů Hochschornerů.  Druhá dojela na olympijském kanále v Seu francouzská loď Labarelle – Peschier a bronz patří opět Slovensku díky bratrancům Škantárovým. Češi ve finále tentokrát nebyli. Nejlépe dojela v semifinále loď Hradílek – Sehnal, která je dvanáctá. Přinda s Havlíčkem jsou patnáctí a Koplík s Vrzáněm sedmnáctí.


Výsledky na stránce ME: http://canoeslalomseu.parcolimpic.cat/#

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia