Kanoe.cz

Junior Prskavec vyhrál čtvrtfinále kajakářů na ME ve slalomu

Mistrovství Evropy ve slalomu na divoké vodě má za sebou první dva dny. Pod Pyrenejemi na olympijském kanále v Seu d'Urgell se odjely všechny kvalifikace a to jak v individuálních závodech, tak soutěžích družstev.

Podivná novinka, kterou je na tomto šampionátu čtvrtfinále, se stala konečnou pro tři české reprezentanty. Ve včerejším závodě kajakářek unikl postup do sobotního semifinále Štěpánce Hilgertové, kterou jeden ťuk odsunul na 23. místo a vypadla z nejlepší dvacítky, zajišťující postup do semifinále. V dnešních závodech uvízl ve čtvrtfinálovém sítě kajakář Luboš Hilgert, který se dvěma ťuky skončil 29. Do semifinále bohužel nepostoupil ani třetí český singlíř Vítězslav Gebas, kterému patří 23. pozice. Z velkých favoritů neprošel do semifinále největší favorit v kategorii singlkanoistů Slovák Michal Martikán a ze hry ven je i obhájce prvenství v kajaku Slovinec Peter Kauzer.

Zbytek české výpravy (tři lodě v kategorii deblířů, dvě kajakářky, dva kajakáři, dva singlkanoisté a  jedna singlířka) se představí ve víkendových bojích o medaile. Bez problémů postoupily také všechny české hlídky. Obrovské překvapení dnes způsobil vítěz kajakového čtvrtfinále Jiří Prskavec. Český junior zaskočil všechny favority a na nejvyšším stupni vystřídal Vavřince Hradílka, který opanoval dopolední kvalifikaci. V kategorii singlkanoistek dojela v kvalifikaci na druhém místě jediná česká zástupkyně Kateřina Hošková.

České hlídky v kvalifikacích rovněž nezaváhaly. Kajakářky zvítězily, singlíři skončili druzí a ze čtvrtého místa jdou dál deblíři a kajakáři.

Výsledky závodů na stránkách ME: http://canoeslalomseu.parcolimpic.cat/index.htm
 

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia