Kanoe.cz

Vavřinec Hradílek má stříbro na MS v kajaku

(fotky od Tomáše Dvořáka) Dvě medaile přinesl poslední den MS ve slalomu českým barvám. Skvělou jízdou si zasloužené stříbro z řeky Sávy vylovil kajakář Vavřinec Hradílek. Bronz přidala hlídka singlkanoistrů Ježek, Mašek a Jáně.

Poslední individuální kategorie přinesla obrovský úspěch pro naše barvy na MS ve slalomu. V nejobsazenější kategorii kajakářů získal Vavřinec Hradílek stříbro a tím vyjel také nejlepší výsledek pro český kajak v samostatné historii. Do finále startoval Vávra jako třetí, poté co dojel osmý v semifinále. Ve finálové jízdě ťukl na protivodce číslo čtyři, ale zbytek jízdy byl bezchybný. V cíli už jen sledoval soupeře a doufal. Skvěle zajel Ital molmenti, který si nakonec zajistil zlato. Domácí favorit a obhájce titulu Peter Kauzer inkasoval v závěru jízdy padesátku a byl ze hry. Hradílek po bronzu na ME získal letos také stříbro na MS a mladý kajakář prožívá podruhé za sebou nejlepší sezónu své kariéry. "Škoda toho šťouchu na čtyřce, ale ten by stejně nic neřešil, protože Daniele zajel skvěle a nebylo co řešit. Já jsem hrozně spokojenej a doufám, že to cinkne i hlídce," řekl hned po dojezdu Vavřinec. K naplnění Hradílkových přání nakonec nedošlo, když se českým kajakářům v hlídce příliš nedařilo a skončili 15. Závod singlkanoistů se ve finále jel bez naší účasti a titul si zajistil po suverénní jízdě Francouz Estanguet. Po desáté v řadě si individuální medaili z MS odváží slovenský kanoista Michal Martikán, který tentokrát dojel druhý. Bronz získal Španěl Jordi Domenjo. V ženském singlu vyhrála Slovenka Jana Dukátová.

 

V individuálním závodě se zbytku české výpravy přilepila smůla na paty. Po výborné jízdě chyboval na poslední brance Jan Mašek a po eskymáku skončil 11. Stejné místo a první nepostupovou pozici zajel v semifinále kajakář Luboš Hilgert a Kateřina Hošková v singlkánoi žen. V závodě tříčlenných družstev získala poslední českou medaili hlídka Stanislav Ježek, Jan Mašek a Michal Jáně, která nestačila na druhé Němce a vítězné Slováky. Hlídky kajakářů ovládla trojice Německa, která vyhrála před týmem Francie. Třetí dojeli Italové. Vyhlášení kajakových hlídek se odsouvalo, protože ve hře byl ještě protest domácích Slovinců, kteří dostali  dodatečně přísnou padesátku na bráně číslo čtrnáct. Bez penalizace by obsadili druhé místo, reklamace u rozhodčích ale už nic nezměnila a domácí skončili místo za naší hlídkou Hradílek, Přindiš a Hilgert na 16. místě.

Všechny odkazy na výsledky a další informace na webu závodu www.sloka.si/eng

 

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia