Kanoe.cz

Trio Hilgertová, Pavelková, Řihošková má titul mistryň světa

(plus fotky od Tomáše Dvořáka a video Davida Knebla) České kajakářky Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marie Řihošková se ve slovinském Tacenu staly mistryněmi světa. V konkurenci patnácti týmů předvedly perfektní výkon a vyhrály s náskokem pěti vteřin před Němkami a téměř deseti vteřin před třetími Slovinkami.

"Předvedly jsme super výkon, naposledy se nám v hlídce takhle dařilo v roce 2003, kdy jsme vyhráli v Augsburgu, to ale bylo v jiném složení,“ řekla šťastná vítězka Irena Pavelková. V roce 2003 si spolu s Irenou Pavelkovou pověsila zlato na krk i Štěpánka Hilgertová. V Německu před sedmi lety navíc přidala zlato v individuální kategorii. „Odpoledne v té hlídce se mi jelo výborně. Zatímco v semifinále mi to vůbec nešlo a skončila jsem až sedmnáctá, tak v hlídce s každou další brankou jsem se cítila lépe a lépe. Za zlatou hlídku jsem hrozně šťastná,“ dodala Hilgertová. Pozitivní emoce sálaly i z Marie Řihoškové, která navíc byla sedmá v individuálním finále. „Zlato v hlídce je super, no a dostat se do finále v kajaku to není taky jen tak a sedmé místo je dobrý výsledek,“ zhodnotila MS Řihošková. Ta těsně po dojetí svého finále byla hodně rozpolcená, protože výsledek byl dobrý, jenže padesátka na osmičce Marii odsunula ze třetího místa.


    Moc spokojení byli v cíli i deblíři, kteří v obrovsky vyrovnaném a zajímavém závěru skončili druzí. Naši startovali pátí od konce a po dojezdu do cíle vedli. V infarktovém finiši se těsně za našimi seřadili Němci a Slováci. Naše šestice Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek, Lukáš Přinda - Jan Havlíček a Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm nestačili pouze na tým Francie, který zvítězil o osm desetin. „Říká se konec dobrý, všechno dobré, ale určitě to v nás trochu bude hlodat, protože 28. místo v kvalifikaci rozhodně nebylo tím, pro co jsme sem jeli. Super, že to v hlídce vyšlo na to stříbro, protože jsme jeli hodně dobře, ale dařilo se i ostatním a bylo to dost těsné,“ prohlásil, chvíli před tím, než ho kolegové z hlídky hodili do řeky Sávy, deblíř Jaroslav Volf.

 


    Skvělou premiéru na MS má za sebou posádka Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, která skončila celkově čtvrtá. Od medaile dělily "Kopáče" dva ťuky, přesto byli s výsledkem velmi spokojení. Další z mnoha triumfům přidali do své sbírky dvojčata Peter a Pavol Hochschornerovi. Stříbro i bronz putuje do rukou složených posádek z kajakáře a singlíče. Druzí dojeli Francouzi Gargaud - Lefevre, bronzová je loď Velké Británie Florence - Hanslow. Rozporuplné pocity měla po finále Marie Řihošková, která skončila sedmá. Její konto však zatížilo padesát vteřin, za neprojetí povodné branky osm, kde nasadila "dlouhý krk", ale rozhodčí byli nekompromisní. Bez této penalizace by Marie skončila třetí. Vítězství po výborném výkonu, získala silově velmi dobře disponovaná Rakušanka Corrina Kuhnleová, druhá je Slovenka Jana Dukátová a třetí další Rakušanka Oblingerová-Petersová. Za zmínku ještě stojí umístění Jessicy Foxová. Šestnáctiletá Australanka je pátá a v semifinále dojela dokonce třetí. Mladou závodnici ještě zítra čeká finále singlkanoistek, kde je velkou favoritkou. Do finále neprošly další dvě Češky na startu. Irena Pavelková měla také problém na osmišce, kde dělala pomocnou smyčku a skončila 15. Štěpánka Hilgertová se časově oproti kvalifikaci o pět vteřin zhoršila a navíc nabrala ještě pět ťuků a skončila 17.

Aktuální informace na stránkách MS: www.sloka.si/eng  

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia