Kanoe.cz

Hradílek osmý a Přindiš devátý v kvalifikaci MS

(Plus video jízd a rozhovorů našich kajakářů) Problém s vodou se zdá být zažehnaný a MS ve slalomu se vrací do vyjetých kolejí. Ještě ráno sice voda v kanále šplouchala přes ochranné zídky a závodit by byl opět problém, v poledne však na Sávě přiškrtili přehradu a voda klesla na normální úroveň. Odklad závodů nerozhodil naše borce a všichni tři kajakáři jdou do semifinále.  

Pod tlakem byl trochu Vavřinec Hradílek, který v prvním kole chytl padesátku na protivné bráně číslo čtyři a musel zajet v druhé jízdě bez chyb. „V první jízdě se mi jelo velice dobře. Na čtyřce jsem udělal chybu, nájezd byl kratší, takže jsem musel strkat hlavu do branky a dal tak šanci rozhodčím. Byla to zkrátka moje blbost, protože jsem věděl, že tam ty koule dávají.  Přesto jsem do té druhé jízdy šel docela v pohodě, protože jsem věděl, že když to normálně sjedu, tak postoupím.“ řekl po kvalifikaci Hradílek. Na břehu ještě dodal: „v té druhé jízdě jsem do toho šel naplno, ve dvou třetinách jsem si už řekl, že to stačí splout a nakonec z toho byl dobrej čas, takže spokojenost a hlavně povzbuzení před nedělí.“ Hodně spokojený byl i Vít Přindiš, který už v první jízdě zajel sedmý čas a postup měl v kapse. V druhé jízdě se navíc časově ještě zlepšil, výsledkově však paradoxně o dvě místa klesl. „Zajel jsem dvě čisté jízdy a výsledek je dobrý. Na trati jsem přesto udělal pár chyb, takže v semifinále a pak třeba i ve finále, bych to rád ještě vylepšil,“ popsal svůj výkon devátý muž kvalifikace a narazil také na specifikum tohoto MS a to fakt, že semifinále i finále všech kategorií se pojedou na totožné trati jako kvalifikace.

Třetím Čechem na startu byl Luboš Hilgert, který v první jízdě zajel 22. čas. V druhém kole, kdy se řada závodníků zlepšila, se nakonec Luboš propadl na 36. pozici, postup do semifinále mu však neutekl. Dál z kvalifikace postoupila také většina favoritů včetně domácího Kauzera, který stejně jako Hradílek vyrobil v první jízdě padesátku. Jeho kritickým místem byla kombinace povodek 11 a 12, místo na němž zhasly naděje našich Volfíků v kvalifikaci deblkánoí. Do semifinále kajakářů nepostoupil akorát druhý muž letošního SP Švýcar Michael Kurt. Vítězem je Francouzský čtyřnásobný mistr světa Fabien Lefevre, který vyhrál o víc jak dvě vteřiny před Němcem Aignerem. Třetí dojel v kvalifikaci Španěl Hernanz.

Díky velké vodě o skluzu jednoho dne se také změnil program MS, který dál bude vypadal následovně:

Sobota
dopoledne semifinále     C2 a K1ž
odpoledne finále             C2 (14:30) a K1ž (15:00)

v podvečer                     hlídky na jednu jízdu C2 a K1ž (start 16:30)


Neděle

dopoledne semifinále     C1, C1ž a K1m

odpoledne finále            C1, C1ž a K1m start od 14:30

v podvečer                     hlídky na jednu jízdu C1, C1ž a K1m (start 16:30)

Aktuální informace na stránkách MS: www.sloka.si/eng 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia