Kanoe.cz

Kanoisté znovu vzhlížejí k nebesům. Naruší velká voda i slalomové MS?

(Video ze zahájení MS v Ljubljani) Ve středu v Tacenu na předměstí Ljubljany začne další Mistrovství světa ve slalomu na divoké vodě. Letošní sezóna je asi skutečně zakletá, protože i slalomovému MS hrozí, že do jeho programu zasáhne příroda. Na Slovinsko se v úterý ráno snesla hustá, šedá deka, ze které vydatně pršelo, prší a podle pořadatelů bude pršet i nadále.

Po zrušeném červnovém Mistrovství Evropy v Bratislavě nenechávají organizátoři nic náhodě a okamžitě mění program šampionátu. Déšť by měl pokračovat i v průběhu středy a čtvrtka, kdy by průtok v řece Sávě mohl podle propočtů meteorologů dosáhnout dnešního pětinásobku. Původně se měli ve středu  do kvalifikace zapojit pouze deblíři a kajakářky, nově se k nim přidali i singlíři a singlkanoistky. Pouze kajakářům se program nezměnil a svou sólo kvalifikaci rozjedou ve čtvrtek podle původního plánu.

    Český tým si dnes odpoledne odjel poslední deštivý trénink, kdy si naposledy vyzkoušel trať a nacvičil také souhru do závodu družstev. Po půlhodinovém lehkém rozježdění ještě závodníci prošli povinnou kontrolou lodí, vest a přileb, čímž pro ně povinnosti dnešního dne skončily. Zbytek času vyplnili závodníci různě podle vlastních zvyků a momentální nálady. Větší část výpravy, která ve středu ráno pojede kvalifikaci, zůstala po večeři na hotelu a odpočívá, třeba s notebookem při surfování na internetu. Menší část závodníků a realizačního týmu vyrazila do centra hlavního města Ljubljany, na slavnostní zahájení MS.

    V českém týmu panuje velice dobrá atmosféra. Po letošních peripetiích na ME už nikoho příliš nerozhodí spekulace o počasí. Výraznější zdravotní komplikace se Čechům naštěstí vyhýbají a tak můžeme doufat v naplnění tradičního snu šéftrenéra Jiřího Pultery: „Já to mám nastavené už dlouho tak, že pokud získáme jakoukoliv individuální medaili, budu spokojený.“ Připomeňme, že před měsícem Češi brali na ME v Bratislavě dva individuální kovy a další dvě medaile v hlídkách. Jedním z úspěšných na ME byl i bronzový kajakář Vavřinec Hradílek, který bude v pátek obhajovat titul v závodě hlídek. V posledních týdnech Vávru trochu trápilo zdraví, přesto i on má cíle vysoké. „Už před Evropou jsem začal mít problémy se zády a krkem. Po ME jsem chodil dva týdny na kapačky a když se to zlepšilo, tak jsem pro změnu chytil zánět do ucha, se kterým se spáýle trochu potýkám. Přes problémy věřím, že to nebude nic zásadního a příliš mě to neomezí. Cílem pro mě bude zisk medaile v hlídce a pak postup do finále v individuálním závodě, kde věřím, že bych mohl nějaký slušný výsledek ujet,“ prozradil Vávra, s čím přijel do Tacenu. Prvním krokem ke splnění cílů bude pro Hradílka postup ze čtvrteční kvalifikace. O první medaile se v kajaku, ale i dalších kategoriích pojede v pátek při závodě tříčlenných družstev.

Více informací o závodě na webu MS: http://www.sloka.si/eng/

Program slalomového MS ve slovinském Tacenu:

Středa 8.9.
   
10:00     start kvalifikace C2 (20 postupuje do semifinále) a K1 ženy (30 postupuje do semifinále)
       
15:15     start kvalifikace C1 muži (30 postupuje do semifinále) a C1 ženy

Čtvrtek 9.9.   
14:30     start kvalifikace K1 muži (postupuje 40 do semifinále)

Pátek 10.9.   
9:30       start kvalifikace hlídek ve všech kategoriích
       
14:30     finále družstev ve všech kategoriích

Sobota 11.9.   
11:00    semifinále C2 muži a K1 ženy
       
14:30    finále C2 muži a K1 ženy

Neděle 12.9.   
9:30    semifinále C1 ženy, C1 muži a K1 muži
       
14:30    finále C1 ženy, C1 muži a K1 muži

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia