Kanoe.cz

Volf se Štěpánkem a Hradílek vezou individuální medaile z ME

Úspěchem pro české barvy skončil poslední den ME na slovenském kanále v Čunovu. Po zlatu a stříbru v hlídkách dnes vylovili čeští slalomáři stříbro a bronz v individuálních závodech. Stříbro do bohaté sbírky svých úspěchů přidala dvojice Ondřej Štěpánek s Jaroslavem Volfem. Skvělý závod má za sebou kajakář Vavřinec Hradílek, který měl stálou formu během celého ME a získal nesmírně hodnotný bronz.

Pro české barvy mohlo být ještě veseleji. Ve vzduchu visely ještě dvě medaile, ale jak Marie Řihošková v kajaku, tak Kateřina Hošková v singlu žen skon čily na bramborovém stupínku. Ve finále se ještě představila kajakářka Štěpánka Hilgertová, která skočila pátá, deblíři Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem, ti dojeli na deblu devátí a také Jan Mašek, který uzavřel finálovou desítku v závodě singlířů. Čunovský kanál na Dunaji přinesl největší radost domácím závodníkům, kteří vybojovali čtyři z pěti individuálních titulů. K památným momentům ME 2010 patří totální nadvláda Slováků v singlkánoích, kde domácí získali všechny tři kovy a pak také vystoupení Slovenky Jany Dukátové, která ke zlatu v kajaku žen přidala stříbro v singlkánoi.

Na Slovensko bude v nejlepším vzpomínat Vavřinec Hradílek. Vloni náš nejlepší kajakář získal titul mistra Evropy do třiadvaceti let na trati v Liptovském Mikuláši a dnes se na kanále v Čunovu prosadil na stupně vítězů mezi seniory. Po skončení závodu se Vávra v cíli radoval ze stříbra, posléze však došlo k „odepsání“ šťouchu Slovince Megliče a náš kajakář klesl na bronzový stupeň. Mistrem Evropy se stal úřadující mistr světa a Megličův reprezentační kolega Peter Kauzer. Kauzera k vítězství posunula skvěle zvládnutá spodní pasáž a hlavně kombinace posledních tří branek, která dnes mnohokrát promluvila do konečného pořadí. O záludnosti posledních dvou protivodek ve skoku zvaném „Niagára“ a následné povodce by mohli své říct i naši singlíři Jáně a Mašek, kterým právě tady utekl postup do finále respektive lepší umístění v něm.

V dobrém si ME 2010 v Čunovu vybaví i deblíři Volf se Štěpánkem. Naše zkušená loď už v sobotu obhájila titul z loňského roku v hlídkách, ale teprve dnes se mělo rozhodnout o tom, jestli šampionát budou považovat za úspěšný. Volfíci s přehledem postoupili do finále a tam zajeli vůbec nejrychlejší čas, ťuk na protivodné jedenáctce jim však přeci jen zabránil v zisku třetího individuálního titulu evropských šampiónů. Stříbrná medaile je však nejlepším vystoupením naší dvojice od pekingského stříbra z roku 2008. Mistry Evropy a jedinými přemožiteli naší dvojice se stali bratranci Škantárové. Největší favorité Pavol a Peter Hochschornerové finále nezvládli a klesli na sedmé místo, dvě pozice před našeho Přindu s Havlíčkem. Skvěle rozjetý měly závod ženy, které obsadily druhé a třetí místo v semifinále. Ve finálové jízdě se naše dámy seřadily rovněž hned za sebe. Marii Řihoškové patří konečná čtvrtá a Štěpánce Hilgertové pátá příčka. Jasnou vítězkou, která ovládla kvalifikaci, semifinále a nakonec i finále je domácí Dukátová, která přidala ještě stříbro na singlu. V singlu mužů znovu dominoval Michal Martikán, který vyhrál před reprezentačními kolegy Beňušem a Slafkovským. Jan Mašek, který z Čechů postoupil do finále singlu samotný, ztratil šanci po „zisku“ padesátky při nájezdu do klíčové protivody číslo osmnáct. S padesátkou na kontě uzavřel Mašek finále na desátém místě. Těsně pod stupni vítězů je i singlkanoistka Kateřina Hošková, která na nesmírně obtížné trati dobojovala svou jízdu na čtvrtém místě.

Češi na ME získali celkem čtyři medaile. Za měsíc bude šance vyjeté pozice obhájit na MS, které hostí trať ve slovinském Tacenu.

Výsledky ME v individuálních závodech: finále, semifinále (analýza)

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia