Kanoe.cz

Deblíři obhájili na ME v hlídkách zlato z Nottinghamu

Hlídka deblkanoistů vyhrála v Bratislavě závod hlídek ME ve slalomu na divoké vodě. Trio lodí Volf – Štěpánek, Koplík – Vrzáň a Přinda – Havlíček byla nejrychlejší na kanále ve slovenském Čunovu a překazila radost domácím favoritům, kteří nakonec s padesátkou skončili ve finále poslední, pátí.

Češi obhájili v této soutěži zlato z loňského Nottinghamu, ačkoliv před rokem v Anglii z dnešních šesti zlatých kanoistů startovala pouze nejzkušenější dvojice Ondřej Štěpánek a Jaroslav Volf. Ke zlatu deblířu přidali stříbro ještě singlíři Ježek, Mašek a Jáně, kteří také usilovali o obhajobu titulu. V singlu však naši na vítěze nestačili a domácí fanoušci se dočkali toho co se nepovedlo v deblu a mohli slavit slovenský titul. Ve finále byly i obě kajakářské hlídky. Kajakářům, kteří postoupili z druhého místa, unikla medaile o pověstný chloupek. Trio Hradílek, Hilgert, Přindiš zajelo i ve finále druhý nejrychlejší čas, se dvěma ťuky však nakonec naši borci skončili čtvrtí. Hlídka kajakářek naopak finále nezajela dobře a skončila s padesátkou pátá, ačkoliv po semifinále i naše děvčata figurovala na druhé pozici.

Zítra ME ve slalomu vyvrcholí závodem jednotlivců. Do dopoledních semifinálových jízd postoupili všichni Češi až na jedinou výjimku, kterou je kajakář Vít Přindiš. Neobyčejně hodně problému s postupem mezi nejlepších dvacet měly dvě zkušené kajakářky. Štěpánka Hilgertová s Irenou Pavelkovou však nakonec postup udržely, když postoupily jako předposlední respektive poslední závodnice. Jelikož se semifinále jedou v obráceném pořadí, tak naše dámy celý závod kajakářek otevřou. Mimořádně úspěšný a to tak, že nejvíc ze všech, byl ve včerejší kvalifikaci kajakář Vavřinec Hradílek, který tak bude do semifinále startovat z pozice největšího favorita.

ME v TV na STV 3:
Sobota 14. 8.

23:40 záznam závodu hlídek

Neděle 15. 8.
8:55 – 12:00 semifinále individuálních kategorií
13:55 – 16:30 finále individuálních kategorií

Výsledky hlídek zatím pouze na stránkách on-line výsledků http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=159&User=siwidata&Season=CS_2010&federation=ECA

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia