Kanoe.cz

Mistrovství Evropy ve slalomu napodruhé v Bratislavě

Seniorským slalomářům na divoké vodě začíná velice perný měsíc. Zítra zahájí nejlepší kajakářky, kanoistky, kajakáři a kanoisté starého kontinentu Mistrovstvím Evropy v Bratislavě a jeho konec obstará světový šampionát ve slovinském Tacenu. Na konci srpna se navíc mezi dva letošní mezinárodní vrcholy sezóny vklíní republikové mistrovství na trati pod lipenskou přehradou.

ME se původně konalo na konci května, po kvalifikacích však šampionát byl přerušen a posléze zrušen kvůli povodním, které střední Evropu zasáhly. Mistrovství se nejdříve posunulo až za zářijové MS, nakonec však došlo k dalšímu přesunu na srpen a ustálilo se právě o jeho druhém víkendu. Co se však nezměnilo je místo konání – umělá slalomová dráha v Čunovu poblíž Bratislavy. Na domácí trati budou obrovskými favority slovenští reprezentanti, své by však chtěli na čunovském kanále říct i Češi.

Program ME je rozložen do tří dnů a oproti prvnímu pokusu došlo ke zkrácení o jeden soutěžní den. V pátek se odjedou kompletní kvalifikace, v sobotu se pojede o medaile v tříčlenných hlídkách (ČR obhajuje dvě zlata z loňského ME v Nottinghamu v 3 x C1 a 3 x C2) a šampionát zakončí nedělní semifinále a finále v individuálních kategoriích. Do soubojů o medaile se pustí Češi s maximálním počtem tří lodí ve čtyřech původních kategoriích (kajak mužů a žen, singl a deblkánoe mužů) a nově také s Kateřinou Hoškovou - medailovou nadějí na medailové umístění v nové kategorii singlkanoistek. Český tým zůstává stejný jako při prvním startu ME, jediná změna je v kategorii kajakářů, kde stejně jako při SP nahrazuje Ivana Pišvejce Vít Přindiš. Opětovný start ME je výzvou pro singlíře Michala Jáněho a kajakáře Luboše Hilgerta, kteří napoprvé v Bratislavě v kvalifikaci neuspěli. Zítra mají tito dva a s nimi i zmiňovaný Přindiš, který mění rovněž neúspěšného kvalifikanta Pišvejce, šanci o opravu a postup mezi nejlepších dvacet pro nedělní semifinále.

Program ME a další informace na stránce: http://www.canoeslalomeuro2010.org/spectators/programme
Startovní listiny ke stažení v PDF: http://www.canoeslalomeuro2010.org/wp-content/uploads/EURO-2010-SL-Heats.pdf
Více také na facebooku ME: http://www.facebook.com/euro2010

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia